Inne

Akademia Duckie Deck w Parku Naukowo-Technologicznym

Dodano: 25 września 2016, 15:29
Autor: Damian Drabik

fot. materiały prasowe organizatora
fot. materiały prasowe organizatora

W dniach 1-2 października w siedzibie Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego (ul. Dobrzańskiego 3) odbędą się popularne warsztaty działającej w całej Polsce Akademii Duckie Deck. Dotychczas udział w Akademii wzięło blisko kilkanaście tysięcy dzieci podczas wydarzeń w Krakowie, Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie i Rzeszowie. Kolejnym przystankiem Akademii będzie Lublin.

W programie zajęć m.in. tworzenie i rozwiązywanie łamigłówek, budowa robotów, tworzenie bajek przy użyciu techniki animacji poklatkowej oraz naukowa podstaw programowania. A to zaledwie część z proponowanych warsztatów. - Chcemy pokazać rodzicom jak wykorzystywać nowe technologie w edukacji i wspierać ich w inspirowaniu dzieci do zadawania pytań i poszukiwania swoich pasji - mówi Marek Przystaś, założyciel Duckie Deck.

Na część zajęć wymagana jest rejestracja (pod TYM adresem), przygotowano jednak również strefę otwartą - bez ograniczeń wiekowych i bez konieczności zapisów. Tutaj na dzieciaki czeka strefa robotów, gry uczące podstaw programowania, kilkanaście elektronicznych gadżetów i wiele innych atrakcji. Najmłodsi spędzą kreatywnie czas na otwartych warsztatach plastycznych czy strefie małych budowniczych z torami, mostami dla miniaturowych pociągów.

- Na każdego malucha czekać będzie duża dawka dobrej zabawy, ale i wrażeń rozwijających wyobraźnię, rozbudzających ciekawość świata i inspirujących do poszukiwania swoich zainteresowań - zachęcają organizatorzy.

WIDEO

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna