Inne

Akademia Odkryć Fotograficznych: Spotkanie z Krzysztofem Weremą i Pawłem Adamcem


Akademia Odkryć Fotograficznych zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się już w najbliższą sobotę w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12, Sala Kinowa na 1 piętrze).

Tym razem gośćmi będą dwaj niezwykle zdolni fotografowie młodego pokolenia: Krzysztof Werema - podejmujący trudne i niebezpieczne wyzwania oraz Paweł Adamiec - perfekcjonista, udowadniająct, że wyobraźnia nie ma
granic.

Szczegółowy program spotkania:

godz. 11.00-11.10 –„FOTO-prezenty”– Maks Skrzeczkowski,
godz. 11.10-12.00 –„ Dzikie portrety”- prezentacja Krzysztofa Weremy,
godz. 12.00-12.30 –„Królowie lubelscy ”- wystawa Pawła Adamca (dla
chętnych przerwa),
godz. 12.30-13.00 –„Dwóch Ryszardów...Ryszard Horowitz, Richard
Avedon”-pokaz Maksa Skrzeczkowskiego,
godz. 12.30-14.00 –"Fotografika kreatywna - od zdjęć przyrody do
Królów lubelskich” - spotkanie autorskie, prezentacja Paweł Adamiec,
godz. 15.00 – dla chętnych kameralne spotkanie w "TRYBUNALSKIEJ".

Więcej o gościach:

KRZYSZTOF WEREMA

Z wykształcenia archeolog, z zawodu fotograf, oraz dyrektor kreatywny, a z pasji podróżnik. Pierwsze projekty fotograficzne prowadził w Irlandii jako archeolog dokumentując zabytki  oraz fotografując stanowiska archeologiczne. Po powrocie do Polski zajął się na stale fotografią komercyjną. Jego ulubioną dziedziną jest portret oraz fotografia kreacyjna, z użyciem sprzętu studyjnego, gdzie ma możliwość decydowania o efekcie końcowym fotografii.Współpracuje z fundacjami, firmami oraz prowadzi projekty autorskie od 2009 roku. Przed jego obiektywem stawało wielu znanych aktorów, m.in. Paweł Małaszyński, Anna Dereszowska, Anna Czartoryska- Niemczycka oraz wielu innych. Wystawiał swoje prace w Polsce i za granicą, a jego prace sprzedawane były na aukcjach sztuki w Polsce oraz Irlandii. Obecnie pracuje nad kilkoma projektami, jednym z nich jest "Ginące plemiona Afryki", Stara się ciągle rozwijać i ma nadzieję, ze najlepsze zdjęcie dopiero przed
nim. Uwielbia wino, rosyjskie kino i wędrówki po górach.

PAWEŁ ADAMIEC

Fotograf, charakteryzator, projektant, wykładowca KUL i Lubelskiej Szkoły Fotografii. Absolwent architektury krajobrazu na KUL, gdzie zdobył podstawy wiedzy artystycznej. Autor okładki do pierwszej polskiej encyklopedii mody Fashion Book Poland. Swoje prace publikował w wielu światowych i polskich wydawnictwach. Współprowadzący Fundacji Kultury Audiowizualnej - beetle.pl oraz członek Agencji Multimedialnej - kaiju.pl.

Przygodę z fotografiką kreatywną rozpoczął w 2009 roku. Na potrzeby sesji zdjęciowych wykonuje kostiumy, makijaże, fryzury i scenografie. W swoich pracach ukazuje mocno teatralną i zniekształconą rzeczywistość wraz z wprowadzonymi w nią osobliwymi postaciami. Tworząc kreacje i makijaże, często sięga po nietypowe materiały i techniki. Inspiracje odnajduje w przyrodzie, baśniach, muzyce oraz w świecie mody, stawiając na niepowtarzalność przedstawionych historii oraz na możliwość dowolnej ich interpretacji.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna