Inne

Artyści Lubelskiej Kolekcji. Spotkanie z Andrijem Linikiem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 grudnia 2012, 12:24

Artyści Lubelskiej Kolekcji. Spotkanie z Andrijem Linikiem
Artyści Lubelskiej Kolekcji. Spotkanie z Andrijem Linikiem

W czwartek (13 grudnia) o godz. 18 w Galerii Lipowa 13 (CH Plaza Lublin) w cyklu "Artyści lubelskiej kolekcji" spotkanie z Andrijem Linikiem poprowadzi Piotr Celiński.

Andrij Linik to artysta, który porusza się w obszarze przenikania sztuki, techniki i mitologii. Jego prace zaliczyć można do nurtu sztuki mediów cyfrowych: wydobywa w nich, korzystając z klasycznych eposów i pojęć, problemy związane z kulturą cyfrową, dotyka problematyki przeładowania informacjami, baz danych, interfejsów i komunikacji w sieciach. Spotkanie z Artystą poświęcone będzie zarówno prezentacji i interpretacji jego pracy, która była już pokazywana w Lublinie (Aiolos) jak i nowego dzieła, które znajdzie się niebawem w kolekcji lubelskiej Zachęty. Dodatkowym wątkiem spotkania będzie analiza sytuacji sztuki mediów, zarówno przez opisanie jej specyfiki, jak i w odniesieniu do sztuki współczesnej.

Artyście Lubelskiej Kolekcji to cykl rozmów z artystami, których prace znajdują się w kolekcji sztuki współczesnej tworzonej przez Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Cykl zainicjowany został w 2006 roku, dotychczas odbyło się 17 spotkań, m. in. z Mirosławem Bałką, Tomaszem Ciecierskim, Zofią Kulik, Grzegorzem Kowalskim, Teresą Murak, Józefem Robakowskim, Mikołajem Smoczyńskim. Obecna, grudniowa edycja rozmów (z Tomaszem Kozakiem, Andrijem Linikiem i Sławomirem Marcem) powiązana jest z tegorocznymi zakupami dzieł do Kolekcji.

W ramach cyklu Artyści Lubelskiej Kolekcji odbędzie się w grudniu jeszcze jedno spotkanie z Tomaszem Kozakiem 20 grudnia o godz. 18, które poprowadzi Paweł Brożyński.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna