Inne

Chmielaki 2017: Trzy dni piwnej zabawy. Na scenie Kaliber 44, T.Love, Voo Voo

Dodano: 18 sierpnia 2017, 12:28

T.Love, Voo Voo, Wojciech Karolak Trio, Kaliber 44 to gwiazdy 47. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie 2017”

- Nasze Chmielaki stają się najważniejszą w kraju imprezą piwną, wyznaczająca trendy i nadającą ton podobnym wydarzeniom – przekonuje Hanna Mazurkiewicz, burmistrz Krasnegostawu. – To u nas odbywa się Ogólnopolska sesja Chmielarska oraz największy w Polsce Konsumencki Konkurs Piw. Zdobytymi w Krasnymstawie medalami szczycą się browary z kraju i zagranicy. Impreza przyciąga do miasta dziesiątki tysięcy turystów i miłośników dobrej zabawy.

Tradycyjnie Chmielaki potrwają trzy dni – od 18 do 20 sierpnia. Wzorem lat ubiegłych, fanów imprezy czeka Półmaraton Chmielakowy, Ogólnopolski Zlot Paralotniarzy „Chmieloty” Wycieczkę z Pianką, Wybory Miss Chmielaków i kiermasz twórczości ludowej. Ponadto organizatorzy obiecują Strefę Disco, a dla najmłodszych wesołe miasteczko.

Tegoroczne Chmielaki będą miały dwie sceny: na Rynku i przy odrestaurowanym w ubiegłym roku zabytkowym Dworku Starościńskim. Piątkową imprezę na rynkowej estradzie o godz. 15 rozpoczną występy laureatów powiatowych konkursów Voice of Głowacki 2017 i XXXV Konkursu Piosenki Międzynarodowej Jagiełło 2017.

Na scenach pojawi się wiele takich zespołów i kapel jak: 4 Kilo Obywatela, Nawigator, Lues, Janusz Yanina Irański, Lanberry, Silesian Tyrol Band czy Czarny Ziutek z Killerami. Swoje pięć minut będą mieli także wykonawcy lokalni.

Będą też gwiazdy. Kaliber 44 wystąpi w piątek o godz. 21, Margaret w sobotę o tej samej porze, Wojciech Karolak Trio w niedzielę o 21 i tego samego dnia o godz. 18 Voo Voo, po czym T. Love. Wybory Miss Chmielaków zaplanowano w sobotę (godz. 18).

Pierwsze Chmielaki miały miejsce w 1971 roku, a już sześć lat później nabrały charakteru imprezy ogólnopolskiej. Dziś w Krasnymstawie coraz chętniej pojawiają się browary, turyści i twórcy ludowi nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.

Czytaj więcej o: Krasnystaw Chmielaki piwo
NONRD
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

NONRD
NONRD (2 dni temu o 15:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
gdzie te czasy gdy trzeba było raniutko wstać i zrobić zakupy do siatki i do domu zanieść piwko do domu, a stragany były na ul Nocznickiego, obecna Pisłudskiego
 minęły bezpowrotnie, rano biegłem z siatka po piwo, była Warka w małych butelkach, do siatki do domu do wanny z woda a potem na miasto, szkoda gadać a ile piwa z MUŃKIEM wypiliśmy tez szkoda gadać
Rozwiń
Gość
Gość (2 dni temu o 15:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
obecne Chmielaki to taki sukces jak aukcja w Janowie
Rozwiń
Gość
Gość (2 dni temu o 15:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
właśnie wróciłem z ODPUSTU w K-stawie!!!! o pardą z Chmielaków??? Jako rodowity K-stawianin nie opuściłem prawie żadnej imprezy mimo żę nie mieszkam już w Krasnymstawie od lat. I w tym roku szok, teren koło muszli i na Wieprzem wyłączony z uroczystości to samo koło kina!!! Za to puścili to na dół koło PZU. z tym żę piwo jest wokół rynku a reszta to odpust, łącznię z Rumunami z perfumami, tylko PIWA BRAK!!! Żadnego znanego browaru, żadnych fajnych dekoracji, żadnego piwa z zagranicy, a tylko regionalne ale w cenie 10 zł za butelkę??? czego piwo podobnego, to kazdy market ma lepsza ofert po 3 zł, kupiłem Alandzkie jasne i tyle, aha a ludzi było może ze 200 osób. Słowem taki sukces jak aukcja w Janowie.
Rozwiń
j
j (5 sierpnia 2017 o 16:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pokazałeś klasę... Pogratulować
Rozwiń
Gość
Gość (5 sierpnia 2017 o 08:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chmielaki Krasnostawskie 2017 Warszawa-Lublin-Świdnik-Piaski -Krasnystaw odjazd Parking uniwersum warszawa
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna