Inne

Co tańczyli na Kresach Wschodnich. Warsztaty taneczne w Chatce Żaka

Dodano: 13 marca 2017, 12:32
Autor: oprac.

Warsztaty tradycyjnych tańców kresowych
Warsztaty tradycyjnych tańców kresowych

Akademickie Centrum Kultury UMCS i Fundacja Czas Tradycji zapraszają 18 i 19 marca na warsztaty tańców Kresów Wschodnich. Zapisy do środy!

Kresy Wschodnie to ziemie rozciągnięte pomiędzy Wilnem i Lwowem w granicach II Rzeczpospolitej. Był to swoisty tygiel kulturowy i etniczny, bogaty m.in. ze względu na wspólne zamieszkiwanie tych terenów przez ludność polską, rosyjską, ukraińską, białoruską, litewską, niemiecką, żydowską, czeską, węgierską, romską, rumuńską i tatarską. ­ Zapraszamy na taneczną przygodę z polką, walcem, krakowiakiem, mazurkiem, jak również kozakiem, karapetą, jabłoczko, układowym walcem Aleksander czy z kochaneczką. Zajęcia poprowadzi Piotr Zgorzelski - etnolog, basista i tancerz w kapeli Janusz Prusinowski Trio, który od ponad dwudziestu lat prowadzi warsztaty polskich tańców tradycyjnych w Polsce i na Świecie – zachęcają organizatorzy.

Warsztaty: sobota w godz. 11.00-16.00, niedziela w godz. 11.00-15.00 w ACK UMCS „Chatka Żaka” (ul. Idziego Radziszewskiego 16). Opłata to 90 zł (dla studentów 70 zł). Trzeba wpłacić na konto nr: 23 2130 0004 2001 0468 4189 0001 (z dopiskiem Mazurkowa „Chatka Żaka” + imię i nazwisko). Termin zarówno zgłoszeń, jak i wnoszenia opłat upływa 15 marca (na warsztaty należy zabrać ze sobą dowód wniesienia opłaty - może być w formie elektronicznej).

Informacje: Agnieszka Matecka, amatecka3@gmail.com

Czytaj więcej o: Chatka Żaka taniec
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 marca 2017 o 16:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na Kresach Wschodnich to przede wszystkim szanowano Wiarę i Tradycję. W Wielkim Poście tańce były zakazane do czasów bolszewickich! Dotyczyło to obrządku wschodniego (prawosławnych i untów) i zachodniego (katolików i protestantów), a nawet wyznanie mojżeszowe respektowało!!! Dzisiejszy Lublin staje się coraz bardziej znanym w Polsce liderem Kompetencji Zatracania Wschodnich Tradycji. -Co to za czasy! - mruknął. -Chamy taki miód piją! Boże, Ty to widzisz i nie grzmisz? - Zagłoba z "Ogniem i Mieczem"
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna