Inne

Gej, ateistka, alkoholiczka - rusza Żywa Biblioteka w Lublinie

Dodano: 20 czerwca 2017, 14:36
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

W środę, 21 czerwca o godz. 17 na Placu Litewskim zorganizowana zostanie akcja "Żywa Biblioteka". Każdy chętny będzie mógł osobiście spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami interesujących go grup społecznych.

"Żywa Biblioteka" to akcja organizowana pod kątem walki ze stereotypami - jej hasło to "Poznaj historię osób dotkniętych dyskryminacją". Z tego też względu, lista "żywych książek" - a więc ludzi, z którymi będzie można odbyć rozmowę - składa się z następujących osób: ateistki, poliamorystki, geja, osoby niepełnosprawnej, trzeźwiejącej alkoholiczki oraz siostry osoby z zespołem Downa.

- Naszym celem jest walka  ze stereotypami poprzez możliwość skonfrontowania ich z rzeczywistością oraz umożliwienie poznania ciekawych osób i poszerzenia własnych doświadczeń. Wierzymy bowiem, że doświadczenie jest zwykle najbardziej skuteczną spośród metod walki z dyskryminacją i nieznajdującymi uzasadnienia, negatywnymi postawami wobec poszczególnych grup, utrwalanymi czy to w przekazie medialnym, czy w obiegowych opiniach - zachęcają organiatorzy.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 czerwca 2017 o 19:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ooooo, może przybędą ci dwaj zaślubieni w UK - Tomasz Kitliński i Paweł Leszkowicz? Zawinę wtedy kiecę i w te pędy przylecę.
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2017 o 16:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poliamorystka... kiedyś mówiło się k%^wa i każdy wiedział o co chodzi. Pytanie tylko czy propagowanie tego typu postawy jest społecznie potrzebne.
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2017 o 16:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znowu jakiś trans z ohydnym ryjem będzie przekonywał że jest kobietą.
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2017 o 15:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie "polamorystki", a poliamorystki! Nowe słowa, niezupełnie uzasadnione, stwarzają niejaką trudność "Dziennikowi", a co dopiero ich sens... Dość powiedzieć, że impreza dość naciągana, ale rozumiem, że są ludzie, którzy koniecznie chcą, żeby na placu coś się działo.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna