Inne

Kiosk z publikacjami artystycznymi na Węglinie

  Edytuj ten wpis

Honza Zamojski opowie o procesie powstawania i wydawania książek (Mat. prasowe)
Honza Zamojski opowie o procesie powstawania i wydawania książek (Mat. prasowe)

W październiku "Kiosk ze sztuką” zamienia się w kiosk z publikacjami artystycznymi. Prezentacja trwa od 5.10 do 4.11.

- Wspólnie z księgarnią Motto z Berlina zaprezentujemy najciekawsze prace artystów eksplorujących pole książki artystycznej - informuje Katarzyna Duma z Dzielnicowego Domu Kultury Węglin.

Jednym z fenomenów ostatnich lat jest tzw. "selfpublishing”- tworzenie, oraz wydawanie przez artystów własnych książek, magazynów, druków ulotnych. Publikacje te powstają w małych nakładach i często są numerowane, czy indywidualnie dopełniane malarsko i graficznie. Jednocześnie coraz większy jest rynek księgarski zajmujący się wyłącznie tym zjawiskiem. Jedną z najważniejszych księgarni, skupiających się wyłącznie na książce artystycznej jest berlińskie Motto, którego filie powstały już w Zurychu, Kopenhadze, Bazylei, Wiels, Vancouver i Melbourne. Kuratorski wybór książek Alexis Zavialoff - twórcy Motto - można oglądać w październiku na Węglinie. Poza tym w kiosku znajdują się również wydawnictwa lubelskie z Teatru NN, oraz DDK "Węglin”, węgierskie z Roham, oraz książki Moravy z Poznania.

Całość wydarzenia otworzyła premiera książki "Tajemnice Węglina”. Powstała ona w trakcie warsztatów literackich z Danielem Odiją. Oprawę wizualną i projekt książki stworzył węgierski rysownik Attila Stark związany z wydawnictwem Roham.

W ramach "Kiosku z publikacjami” zaprezentowane zostanie też polskie wydawnictwo Morava books. Spotkanie z jego twórcą – Honzą Zamojskim, który opowie o procesie powstawania i wydawania książek – odbędzie się 18.10 o godz. 19.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna