Inne

Ładniej na dzielnicy. Nowe mozaiki na Kalinie

Dodano: 12 czerwca 2016, 19:25
Autor: agdy

(fot. Dorota Awiorko)
(fot. Dorota Awiorko)

W sobotę mocowanie, w niedzielę i poniedziałek fugowanie. Na Kalinowszczyźnie już można szukać nowych mozaik. Stoi za nimi praca członków Społecznej Pracowni Mozaiki i uczniów Gimnazjum Nr 2 z ul. Lwowskiej.

– Robienie mozaik to dla nas jedna wielka frajda. Porównywalną przyjemnością jest rozmawianie o przestrzeniach, gdzie powstają nasze prace. Rozmawianie z ich mieszkańcami i użytkownikami. Pytamy wtedy o wspomnienia, refleksje, mocne i słabe strony konkretnych budynków, ulic i dzielnic. O emocje, jakie towarzyszą przebywaniu w konkretnej części miasta. O historię i pamięć miejsc – tłumaczą animatorzy z pracowni, którzy zaprosili uczniów do rozmowy o historii dzielnicy w której się uczą i mieszkają.

Tak powstał cykl „Znaki wodne”. W okolicach Słomianego Rynku i w historii dzielnicy wyszukano mokre tropy. Jedne oczywiste, jak stara studnia w sąsiedztwie kościoła św. Agnieszki albo tak ukryte, jak nieistniejący już ciek wodny. Struga zwana Muchawiec płynęła wąwozami pagórkowatej Kalinowszczyzny. Teraz Muchawiec ma swoją mozaikę. „Znaki wodne” powstały w ramach Laboratorium Sztuki Społecznej.

(fot. Agnieszka Dybek)
(fot. Agnieszka Dybek)
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 czerwca 2016 o 09:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prace nad mozaikami - zwłaszcza tymi w wąwozie jeszcze trwają :) Ale dziś wieczorem wszystko powinno być gotowe!
Rozwiń
Gość
Gość (12 czerwca 2016 o 21:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podobne fale ne studzience w wąwozie przy Wołyńskiej. Świetny pomysł cieszy oko! A od graffiti na Kalinie proszę się odstosunkować! Na garażach przy Kleeberga i po przeciwnej stronie ulicy na murze oporowym są super. Mozaika w takich detalach, jak na zdjęciu jest piękna, w większym formacie byłaby kiczowata.
Rozwiń
Gość
Gość (12 czerwca 2016 o 19:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaka miła odmiana po paskudnych graffiti i muralach jak z koszmarnego snu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna