Inne

Lubelske Spotkania Podróżnicze: Kontynenty

Dodano: 18 grudnia 2016, 08:35
Autor: Damian Drabik

fot. materiały CSK
fot. materiały CSK

W poniedziałek, 19 grudnia o godz. 18 w sali kameralnej Centrum Spotkania Kultur (Plac Teatralny 1) odbędzie się kolejna i zarazem ostatnia w tym roku odsłona Lubelskich Spotkania Podróżniczych: Kontynenty.

Podczasz najbliższego spotkania wystąpią: Jacek Wnuk - fotograf – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi wydziału operatorskiego kierunku Fotografia. Autor czarno-białego albumu fotograficznego Karpaty Wschodnie wydanego w 2014 r. przez wydawnictwo Ruthenus; Mateusz Fabiszak - muzyk obracający się pośród elektronicznych brzmień, pasjonat podróży, maratończyk i automaniak. Ukończył studia geograficzne i dziennikarskie. W swojej "karierze" włóczykija odiwedził Findlandię, Słowację, Czechy, Niemcy, Francję, Austrię, Serbię, Chorwację czy Albanię.

Wnuk opowie o krainie Karpat Wschodnich,  ciągnących się od Bieszczadów przez Karpaty na terenie Ukrainy aż po Rumunię. Karpaty widziane przez pryzmat wędrowca włóczącego się po górach i dolinach, wędrowca który poszukiwał magicznej krainy jakże szeroko opisywanej w literaturze okresu międzywojennego.

Z kolei Fabiszak zaprezentuje opowieść o Austrii, przemierzając ulice Wiednia, Grazu czy Salzburga obserwując codzienne życie mieszkających i pracujących tam ludzi. Przybliży jak dawna kultura z czaswów Mozarta i Straussa łączy się z nowoczesnymi trendami i awangardą. Podzieli się wrażeniami z jazdy samochodem po torze Formuły 1 oraz wymaganiami stojącymi przed kierowcą i maszyną w drodze prowadzącej na najwyższy, dostępny dla zmotoryzowanych punkt w Europie.

Wstęp wolny. Wymagana rezerwacja miejsc pod adresem: http://kontynenty27.evenea.pl/.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 grudnia 2016 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Super. Nie moge sie doczekac.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna