Inne

Międzynarodowy Festiwal „Śladami Singera”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 lipca 2011, 14:27

O tym, że bohaterowie prozy Singera (jak choćby najbardziej znany Jasza Mazur) wędrowali z miasteczka do miasteczka wiedzą wszyscy czytelnicy. Teraz czytelnicy będą wędrować od miasteczka do miasteczka, jak literaccy bohaterowie. Lublin na tym też skorzysta. Będzie nowy pomnik!

Wolontariusze z Polski, Niemiec, Izraela, Ukrainy, Niemiec, Serbii, Hiszpanii i Francji wyruszaja w tych dniach w podróż tam gdzie ich zaprowadzą opowiadania Izaaka Baszewisa Singera, których akcja dzieje się w miasteczkach i wsiach Lubelszczyzny. Festiwal odbędzie się kolejno w Tyszowcach, Szczebrzeszynie, Józefowie Biłgorajskim i Biłgoraju.

Część działań festiwalowych to wynik kilkumiesięcznych przygotowań licealistów z Tyszowiec, Szczebrzeszyna, Józefowa i Biłgoraja. Młodzi ludzie wraz ze znanymi artystami stworzyła indywidualny program artystyczny czerpiący z tradycji, kultury i historii własnej miejscowości. Będą warsztaty muzyczne, koncerty, warsztaty sztuki opowiadania, spektakle teatralne, warsztaty teatralne, spektakle teatru lalkowego, warsztaty plastyczne, gry miejskie, tradycyjne gry i zabawy czy tworzenie graffiti.

Kulminację festiwalu zaplanowano na niedzielę 24 lipca. O godz. 18 na Rynku Starego Miasta będziemy mogli zobaczyć efekt pracy w czasie wędrownego festiwalu. Będzie korowód, pokaz cyrkowy, spektakl. W ramach niedzielnego podsumowania imprezy w Lublinie pojawi się nowy pomnik. Pomnik pisarza I.B. Singera. Będzie stał jeden dzień.

Organizatorem festiwalu jest lubelski Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”. Tu już pojutrze na dwa dni spotkają się uczestnicy całego projektu. Bo cały festiwal zaczyna się warsztatami przy ul. Grodzkiej. (AGDY)

PROGRAM
* Tyszowce: 12–14 lipca
* Szczebrzeszyn: 15–17 lipca
* Józefów Biłgorajski: 18–20 lipca
* Biłgoraj: 21–23 lipca
* Lublin: 24 lipca
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna