Inne

Milan Sokol i Dawid Ryski - nowe wystawy w Galerii Białej

Dodano: 28 stycznia 2017, 15:05
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora / praca Milana Sokola
fot. materiały organizatora / praca Milana Sokola

Gratka dla miłośników sztuki współczesnej w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12). W piątek, 3 lutego o godz. 18 w Galerii Białej odbędzie się podwójny wernisaż wystaw twórczości Milana Sokola oraz Dawida Ryskiego.

Milan Sokol urodził się w 1952 roku. Jest absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na swoim koncie ma udział w ponad 80 wystawach w 23 krajach świata.

W Lublinie zaprezentowane zostaną prace Sokola z dwóch cyklów: "Kartki makatki" oraz "Recyklizacja 2012-2015". W ramach tego pierwszego będzie można zobaczyć blisko 250 grafik, z kolei prace pochodzące z drugiego cyklu powstały na zużytych aluminiowych opakowaniach.

- Zarówno prace na papierze, jak i te z metalu, powstawały w żmudnym, długotrwałym, manualnym i pracochłonnym procesie. Działanie Sokola nie jest wyłącznie gestem artystycznym, lecz również interwencją społeczną, która wpisuje się w ekologiczny etos recyklingu - twierdzą organizatorzy.

W piątek równocześnie z otwarciem wystawy Sokola, będzie miał również miejsce wernisaż ekspozycji Dawida Ryskiego pt. "1982". Ryski jest urodzonym w 1982 roku w Starachowicach rysownikiem, grafikiem, ilustratorem i muzykiem. Razem z żoną Anulą Ryską tworzy kolektyw rysowników Pinata Unique. Perkusista w zespołach The Feral Trees i Hidden World.

W Lublinie po raz pierwszy Ryski zaprezentuje swoje prace w ramach tak dużej wystawy, odtwarzającej całe spektrum jego twórczości, począwszy od plakatów, okładek płyt, czasopism, książek, przez ilustracje prasowe, gadżety, nadruki na t-shirtach i deskorolkach aż po realizacje monumentalnych murali.

Obie wystawy będą czynne do 3 marca. Wstęp na wernisaże jest wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna