Inne

Nieoczywista głębia ostrości czyli Szósty Wieczór z Chełmską Fotografią

Dodano: 29 grudnia 2017, 14:39

Dwa wernisaże, prezentacja autorskiego kalendarza, pokazy, koncert i fotograficzne niespodzianki. Wszystko to w ramach Szóstego Wieczoru z Chełmską Fotografią, na który zapraszają chełmscy fotograficy Grzegorz Żupan i Grzegorz Chwesiuk.

Organizatorzy kolejny foto-wieczór wyznaczyli 29 grudnia o godz. 18:06 tym razem w Galerii „NOVA” Chełmskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Partyzantów. Między innymi swoje debiutanckie prace pokażą słuchacze kierunku fototechnik Centrum Kształcenia Ustawicznego. Ekspozycję zatytułowano „Cykl 5".

– Każda z 21 osób zaprezentuje cykl czarno-białych fotografii – mówi Żupan, opiekun adeptów fotografii z CKU. – Autorzy używając obrazu i słów spróbują skłonić odbiorcę do analizy obrazu w sugerowany przez twórcę sposób.

Swoje autorskie prace z otwartego cyklu „Czas i myśli" zaprezentuje także sam Żupan. Projekt ten realizuje już od 2015 r. Na jego potrzeby skonstruował specjalny obiektyw, który ma możliwość dowolnej zmiany płaszczyzny ostrości, podobnie jak to ma miejsce w aparatach wielkoformatowych. Dzięki temu, obrazy zyskują nieoczywistą głębię ostrości.

Grzegorz Chwesiuk wzorem lat ubiegłych zaprezentuje nowy kalendarz na przyszły rok. Motywem wiodącym zdobiących go fotografii są witające przybyszy tablice drogowe z napisem Chełm. Chwesiuk nie ukrywa, że inspiracją dla niego były prace Eustachego Kossakowskiego, który wykonał cykl czarno-białych fotografii zatytułowany "6 m przed Paryżem".

Tradycyjnie Chwesiukowi i Żupanowi udało się zaprosić do współpracy artystów z innych dziedzin. Dzięki temu uczestnicy imprezy będą mogli liczyć między innymi na zaskakujące choreografie tancerzy „Estrady Dziecięcej", ale też klubowe brzmienia "Klaus Trzaska Band". Jak podkreśla Chwesiuk „wstęp wolny, strój dowolny”.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 stycznia 2018 o 14:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
trzeba poprawić tekst, bo jest skandaliczny błąd w nazwisku powinno być - GRZEGORZ ZUPAN !!!!GRZEGORZ ZUPAN !!!!GRZEGORZ ZUPAN !!!!GRZEGORZ ZUPAN !!!!GRZEGORZ ZUPAN !!!!GRZEGORZ ZUPAN !!!!GRZEGORZ ZUPAN !!!!GRZEGORZ ZUPAN !!!!
Rozwiń
Gość
Gość (31 grudnia 2017 o 22:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Grzegorz Zupan a nie Żupan
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna