Inne

O Bogu w Teatrze Starym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 kwietnia 2012, 16:09

We wtorek, 17 kwietnia, o godz. 19 Teatr Stary zaprasza na spotkanie pt. "Bitwa o kulturę. Gdzie jest Bóg, czego chce, czy on widzi mnie?"

Prowadzenie: Katarzyna Janowska, p.o. dyrektora TVP Kultura.

Goście:
- o. Tomasz Dostatni,
- Leszek Mądzik

Cytat z piosenki zespołu "Dezerter" jako pretekst do rozmowy o wierze i religii we współczesnej kulturze i literaturze. Czy istnieje dziś powieść katolicka? Czy doczekaliśmy się współczesnego odpowiednika powieści Jerzego Andrzejewskiego „Ład serca”? Czy we współczesnej kulturze jest miejsce na sztukę religijną czy tylko na artystyczny skandal w religią w tle jak instalacje Doroty Nieznalskiej czy Artura Żmijewskiego?

Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

o. Tomasz Dostatni – dominikanin, publicysta, pisarz, rekolekcjonista, tłumacz, były korespondent Radia Watykaoskiego i Katolickiej Agencji Informacyjnej, autor programów telewizyjnych. Prowadzi dominikaoską Fundację "Ponad granicami". Współorganizuje program „Przekraczad mury”, cykl spotkao „Europa, ale jaka?” oraz stały cykl „Jak żyd?” w ramach Konfrontacji Teatralnych w Lublinie. Organizuje ponadto „Debaty Dwóch Ambon” w Lublinie. Zaangażowany w ruch ekumeniczny, dialog z innymi religiami oraz dialog społeczny, związany z ruchem spotkao młodzieży „Lednica2000”.

Leszek Mądzik - scenograf, wybitny reżyser teatralny, dyrektor i założyciel Sceny Plastycznej KUL. Zrealizował kilkanaście premier, m.in. „Ecce homo”, „Wieczerza”, „Ikar”, „Brzeg”, „Wrota”, „Tchnienie”, „Szczelina”, „Odchodzi”, „Bruzda”. Jego teatr brał udział w ponad pięddziesięciu międzynarodowych festiwalach, przywożąc z nich nagrody i wyróżnienia. Sam jest laureatem wielu nagród i odznaczeo (m.in. Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski czy Złotego Krzyża Zasługi).

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna