Inne

Oranżada i wizualny turntablista

  Edytuj ten wpis

Po wielomiesięcznej przerwie w czwartek (8.10) odżyje cykl "Szum!”. Reaktywacja będzie psychedeliczno-folkowa i rozimprowizowana.

"Szum!” został pomyślany jako ciąg wydarzeń o interdyscyplinarnym charakterze, działań z pogranicza wizualno-muzyczno-performerskiego. Raz jest to koncert z wartością dodaną w postaci wizualizacji, innym razem projekcja z muzyką na żywo.

Gospodarzem cyklu jest wizualista Radek Bułtowicz aka eRBu. To absolwent ASP w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ze specjalizacją fotograficzną. Tworzy fotografie, grafiki, filmy animowane, wideoart, instalacje.

Szczególnie ciekawie prezentuje się w roli oprawcy wizualnego koncertów. Ilustruje muzykę bardzo dynamicznie, posługując się projektorami jak improwizujący turntablista. Miksuje fotografie z grafikami, zwalnia, przyspiesza, stopuje i cofa film, ingeruje w obraz przysłaniając dłonią obiektyw.

Przed nami właśnie taka odsłona "Szumu!”. Zagra zespół Oranżada. Tym koncertem rozpocznie on swoje tournee, promujące nowy album "Samsara”, który niebawem trafi do sklepów. Przyniesie on nieco inną muzykę od znanej z poprzednich longplayów. Psychedeliczny rock został wzbogacony sporą dawką elementów folkowych.

Duży wpływ na odmianę stylistyczną muzyki otwockiej grupy miał Maciej Łabudzki (ex-Żywiołak), grający na ludowych instrumentach perkusyjnych i dętych oraz posługujący się śpiewem gardłowym.

Czwartkowe granie i śpiewanie z wizualizacjami odbędzie się w klubie Centrala mieszczącym się w Wojewódzkim Ośrodku Kultury (ul. Dolna Panny Marii 3). Start o 20. Bilet: 9 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna