Inne

Posadź fasolkę przed CSK

Dodano: 24 maja 2017, 18:29
Autor: am

Własny ogródek w centrum miasta – to propozycja na lato w Lublinie Centrum Spotkania Kultur. W tym roku własne grządki będzie można uprawiać wzdłuż budynku CSK od ul. Radziszewskiego.

To już druga akcji „Rosnę!”. W zeszłym roku przy CSK udało się stworzyć 24 społeczne ogródki.
– Wszystkie drużyny regularnie swoje uprawy pieliły i podlewały. Nikt swoich roślin nie opuścił – mówi Anna Lisowska z CSK.

Teraz do zagospodarowania jest 25 wielkich donic. Nie trzeba mieć ani ogrodniczych umiejętności ani nawet narzędzi – wystarczą dobre chęci.

– My zapewniamy nasiona, sadzonki, ziemię i wszelkie ogrodnicze przybory. Każdy dostanie do uprawy 1 mkw. – mówi Lisowska. – Będą też spotkania z ekspertami z dziedziny nasiennictwa, gleboznawstwa czy nawożenia ekologicznego.

By dostać na całe lato swoją grządkę wystarczy się zgłosić drogą mailową (rosne@spotkaniakultur.com). Liczna miejsc ograniczona (25), więc warto się pospieszyć. W zgłoszeniu należy podać skład drużyny, która będzie opiekować się ogródkiem (może liczyć od 1 do 15 osób), a następnie w piątek, 26 maja, o godz. 17 przyjść do Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Miejskie ogródki zakładane na dachach, skwerach czy pasach zieleni to trend ogólnoświatowy. Warzywne grządki są już codziennością na dachach Nowego Jorku i Hongkongu, w parkach Berlina czy Hagi. W Lublinie jako pierwsza z taką propozycją do mieszkańców wyszła kilka lat temu Galeria Labirynt.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 maja 2017 o 17:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a z czego to finansowane z programu młody rolnik, czy wsiowa kultura w mieście? Kultura znów wychodzi z pod strzechy, no innowacja panie, jak się patrzy, przynajmniej pszczoły mają co zapylać, proponuje wprowadzić kozy zamiast kosiarek i konia żeby nawoził te fasolkę, tylko nie przekarmiać, bo może przenawozić...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna