Inne

Światowy Dzień Tybetu w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 lipca 2011, 09:41

W środę, 6 lipca, Przestrzeń Działań Twórczych Tektura zaprasza na filmy oraz krótką prelekcję na temat obecnej sytuacji w Tybecie.

Program:
godz. 17:00 „Tybet- państwo wygnane”
Opowieść o Tybetańczykach mieszkających na wygnaniu na północy Indii. Jak wygląda ich życie, jak wygląda jedno z najważniejszych dla nich świąt odbywające się raz na 12 lat nad jeziorem Rewarsal – wysoko w górach. Co myślą o sytuacji w Tybecie i nadziei na niepodległość?

godz. 17:40 „Wyśniona Lhasa”
Film przedstawiający życie Tybetańczyków, którzy wyemigrowali do Indii. Tybetańska reżyserka z Nowego Jorku – Karma przybywa do Dharamsali, gdzie mieści się główna kwatera emigracyjna Tybetańczyków w północnych Indiach. Zamierza zrealizować film o więźniach politycznych, którzy uciekli z Tybetu. Wysłuchując ich historii życia, wczuwając się w ich przeżycia, kobieta doznaje narastającego poczucia swojej kulturowej alienacji.

6 lipca to Światowy Dzień Tybetu, a także dzień 76. urodzin Dalajlamy. W związku z obchodami 60. rocznicy „pokojowego wyzwolenia” Tybet został zamknięty dla turystów do końca lipca, po serii symbolicznych manifestacji wzmożono restrykcje wobec Tybetańczyków, znów doszło do licznych aresztowań i kontroli.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna