Inne

Tydzień bibliotek w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 maja 2011, 17:20
Autor: Kmo

Magdalena Zawadzka (teatry.art.pl)
Magdalena Zawadzka (teatry.art.pl)

Do 15 maja trwa w Lublinie „Tydzień Bibliotek 2011”, który w tym roku upływa pod hasłem „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę”. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała wiele wydarzeń, spotkań, wystaw.

Spotkania

W poniedziałek (9 maja) o godz. 10.00 w filii nr 19 (ul. Kunickiego 89), spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom poświęcone życiu i twórczości Czesława Miłosza, o godz. 17.00 w filii nr 2 MBP spotkanie z Magdaleną Zawadzką. Aktorka promować będzie książkę Gustawa Holoubka „Wspomnienia z niepamięci”.

W czwartek (12 maja) o godz. 10 w filii nr 30 (ul. Braci Wieniawskich 5) i o godz.17.00 w filii nr 2 (ul. Hempla 5), wykład z cyklu „Aktualność sztuki”. Prof. dr hab. Małgorzata Kitowska będzie mówić nt. – „Francis Bacon (1909-1992): brutalność faktu ukrzyżowania”. To wykład o jednym z najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa figuratywnego w sztuce europejskiej ostatnich stuleci.

Wystawy

W filii nr 2 (ul. Hempla 5) czynna jest wystawa „Maria Skłodowska-Curie”. W filia nr 3 (ul. Hutnicza 20) pokonkursowa wystawa IBBY „Książka Roku 2010” przygotowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych – Polska Sekcja IBBY, w filii nr 5 (ul. Krochmalna 47) wystawa malarstwa Marii Majki Zuzańskiej pt. „Martwe natury kwiatami ożywione”, w filii nr 17 (ul. Przyjaźni 11) ekspozycja „Miłosz, noblista i twórca”, w filii nr 29 (ul. Kiepury 5) – „Spotkane w podróży”, wystawa fotografii Aliny Lewickiej-Strzok i Igora Strzoka.


Kiermasz książkowy

Od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 w podcieniach i na dziedzińcu biblioteki przy ul. Narutowicza czynny będzie kiermasz książek zorganizowany przez tutejszą księgarnię. Na kiermaszu będą nowości beletrystyki, poradniki, literatura dla dzieci.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna