Inne

W ACK: Poetycka Chatka Żaka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 maja 2010, 08:48

Koncerty oraz spotkania z polskimi i ukraińskimi poetami złożą się na piątkowy (28.05) blok imprez "Poetycka Chatka Żaka”.

Piątek to ostatni dzień tegorocznej, trzeciej edycji lubelskiego festiwalu Miasto Poezji. Tak jak w poprzednie dni, o godz. 7.30 będzie poranne spotkanie z liryką przy śniadaniowym stole na placu Litewskim. Od godz. 8 na linii 158 będzie jeździł Trolejbus Poezji. Cykl "Rozmowy z Bogiem” tym razem zadomowi się w kościele św. Ducha (start o 18).

Nie zabraknie Kina Poezji ("Lawa. Opowieść o ‘Dziadach' Adama Mickiewicza”, reż. Tadeusz Konwicki, DKF 16, ul. Kiepury 5A, godz. 18.30) i Teatru Poezji ("Wieczór z Leśmianem”, Zespół Recytatorski MDK "Pod Akacją”, reż. Monika Wesołowska, MDK "Pod Akacją”, ul. Grodzka 11, godz. 18.30). Będą spotkania w Mieszkaniach Poezji.

Ale najciekawiej zapowiada się blok imprez "Poetycka Chatka Żaka”. Zacznie się on o godz. 19 od występu okazjonalnego duetu Rafał Mieczysłavsky & Rafał Rutkowsky. Dwaj lubelscy poeci przedstawią swoją twórczość w formie umuzycznionej – pierwszy będzie deklamował, śpiewał i grał na gitarze, drugi będzie deklamował i grał na harmonijce ustnej. Koncert poprowadzi Marcin Czyż, nowy redaktor naczelny "Gadek z Chatki”.

Druga pozycja bloku to spotkanie z młodymi ukraińskimi poetami pt. "Rozstrzelane pomarańcze”. Wezmą w nim udział Andrij Lubka ("chłopacka” poezja orfejska), Dmytro Łazutkin (mistrz Ukrainy w slamie), Bohdana Matijasz (krytyczna pani redaktor i tłumaczka "Fado”), Oleh Kocarew (poeta z industrialnego Charkowa) i Katrina Haddad (używa słów jak orientalnych zapachów). Start o godz. 20.

Na koniec, o godz. 21.30, odbędzie się koncert grupy Karbido i Jurija Andruchowycza zatytułowany "Cynamon”. Zabrzmi muzyka postrockowa, postnoise'owa i elektroniczna oraz, oczywiście, poezja śpiewana przez ukraińskiego artystę.

Adres: ul. Radziszewskiego 16.

Wstęp wolny.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna