Inne

Weekendowe zwiedzanie Majdanka i muzeum w Bełżcu

Dodano: 17 maja 2017, 16:27
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały prasowe organizatora)

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na weekendowe zwiedzanie Majdanka oraz muzeum w Bełżcu. W dniach 19-20 maja, na zwiedzających czekać będą darmowe atrakcje, m.in. spacery, spotkania z przewodnikiem i wystawy.

W piątek, 19 maja będą miały miejsce Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Z tej okazji zwiedzający Muzeum na Majdanku będą mieli okazję obejrzeć wystawę historyczną „Więźniowie Majdanka” w towarzystwie autora jej scenariusza Krzysztofa Banacha. Oprowadzanie kuratorskie rozpocznie się o godzinie 10.00 w baraku nr 62.

Z kolei w sobotę, 20 maja, o godz. 11 i 12 będą miay miejsce spacery po terenie dawnego niemieckiego obozu KL Lublin. Historię byłego niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu będzie można poznać podczas zwiedzania terenu upamiętnienia i wystawy (początek o godzinie 10.00 i 14.00), a także wykładów „Obóz zagłady w Bełżcu widziany oczami świadków historii. Relacje ocalałych i mieszkańców Bełżca” oraz „Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie. Obozy ‘Aktion Reinhardt’” (początek odpowiednio o godzinie 11.00 i 13.00).

Liczba miejsc na sobotnie wydarzenia jest ograniczona i obowiązuje na nie rezerwacja – szczegóły na www.majdanek.eu. Wstęp bezpłatny.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Czytaj więcej o: Bełżec Muzeum Majdanek zwiedzanie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna