Inne

Wernisaż wystawy fotografii Zbigniewa Wichłacza

Dodano: 30 marca 2017, 09:14
Autor: Damian Drabik

W piątek, 31 marca o godz. 18 w Auli III Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej (ul. Nadbystrzycka 40) odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Zbigniewa Wichłacza. Przed otwarciem ekspozycji, o godz. 16, będzie miał miejsce wykład otwarty artysty.

Prof. Zbigniew Wichłacz - operator obrazu filmowego. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTViT w Łodzi (1977); potem jego wykładowca, od 2006 profesor sztuki filmowej PWSFTViT. Obecnie jego Dziekan. Jest autorem zdjęć do kilkudziesięciu filmów dokumentalnych i kilkunastu fabularnych. Jako operator pracował również przy blisko pięćdziesięciu spektaklach Teatru TV.

- Prezentowane na wystawie fotografie, to analityczny proces postrzegania i rozumienia historycznego ale zarazem i współczesnego obrazu, to wirtuozyjny majstersztyk budujący opowieść formą i wysmakowanym kolorem. Bogactwo warstw barwnych, finezja nasyceń i szlachetność zestawień kolorystycznych są rozkoszą, która w ten sposób opowiada nam o architekturze, ludziach i świecie inną drogą niedostępnym - zachęcają organizatorzy wystawy.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Czytaj więcej o: fotografia wystawa wernisaż
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna