Inne

Wernisaż wystawy "Mam to z głowy" w Galerii Białej

Dodano: 6 maja 2017, 09:26
Autor: Damian Drabik

W ramach ekspozycji będzie można podziwiać m.in. prace Ireny Nawrot
W ramach ekspozycji będzie można podziwiać m.in. prace Ireny Nawrot (fot. materiały organizatora)

W piątek, 12 maja o godz. 18 w mieszczącej się w Centrum Kultury Galerii Białej (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wernisaż wystawy zbiorowej "Mam to z głowy". Ekspozycję stworzą prace pięciu znakomitych polskich artystek.

- Wystawa próbuje przyjrzeć się wybranym postawom artystycznym kobiet, które są wynikiem ich odważnych decyzji, są świadomym wyborem sposobu życia, w którym jako artystki stają wobec różnorakich wyzwań i problemów, również tych, wynikających z płci - twierdzą organizatorzy ekspozycji.

W Sali Podwójnej prezentowane są prace Patrycji Piwosz i Moniki Drożyńskiej, w Sali Długiej – Krystyny Piotrowskiej. W Patio zobaczymy realizacje Ireny Nawrot, która po kilku miesiącach wraca do Białej ze swoimi pracami. W dalszej części dolnego Patio będzie można podziwiać prace również wystawiającej przedtem w Galerii Białej Jadwigi Sawickiej.

W ramach ekspozycji prezentowane będą fotografie, ilmy, malarstwo, hafty, książki, instalacje, obiekty i rzeźby. Wszystkie dzieła złożą się na wielowątkową ekspozycję poruszającą m.in. temat cielesności, straty, choroby, przemijania, emocji , pamięci, historii, społecznych i kulturowych stereotypów.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna