Inne

Wernisaż wystawy "Teraz w Polsce" w Galerii Labirynt

Dodano: 18 lipca 2016, 14:18
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na uroczysty wernisaż nowej wystawy, prezentującej dorobek artystyczny wybranych stypendystów programu "Gaude Polonia". Otwarcie ekspozycji pt. "Teraz Polska" odbędzie się w piątek, 22 lipca o godz. 19.

Głównym założeniem ekspozycji jest ukazanie, w jakim momencie pracy twórczej są w tej chwili artyści uczestniczący w programie. Wystawa nie ma przewodniego tematu, nie odnosi się do jednego określonego problemu, stanowi za to przegląd postaw młodych artystów przebywających w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Polsce.

Zobaczymy prace następujących artystów: Nikita Kadan, Julia Krywycz, Taras Kamennoy, Mychajło Aleksejenko, Tereza Barabasz, Kateryna Sadowszczuk, Siergiej Szabohin, Iryna Kostyszyna, Danił Gałkin, Maryna Odaiska, Mychajło Barabasz, Taras Pastuszczuk, Olha Michalyuk.

Wystawa obejmuje różnorodne media, m.in. rysunek, instalację, fotografię, obiekt artystyczny i wideo. Artyści odnoszą się w swoich pracach do zagadnień historycznych, psychologicznych, do prywatnych mitologii, pojawia się motyw wojny w Donbasie, poruszane są także uniwersalne zagadnienia artystyczne - twierdzą organizatorzy.

Wystawa będzie czynna do 14 sierpnia. Wstęp na wernisaż jest wolny.

Czytaj więcej o: Galeria Labirynt wystawa wernisaż
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna