Inne

Wielkie granie pod batutą Jurka Owsiaka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 stycznia 2009, 15:29

Będzie koncert w Ogrodzie Saskim, widowisko w studiu telewizyjnym, atrakcje motoryzacyjne i rekreacyjne oraz, oczywiście, zbiórka datków.

W niedzielę odbędzie się XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestranci zagrają w całej Polsce i za granicą. Gorące serca zabiją także w Lublinie.

Strażacy na początek

W Kozim Grodzie będą dwie główne sceny - duże studio lubelskiego oddziału TVP i muszla koncertowa Ogrodu Saskiego. W tych miejscach zagrają muzycy i wystąpią didżeje i z nich będzie płynąć na całe miasto zachęta do udziału w zbiórce pieniędzy (w tym roku na rzecz wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci).
Cała akcja ruszy o godz. 10 w TVP przy Raabego 2. Jej początek oznajmią specjalnym sygnałem muzycy Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubartowa.

Ergometr

W studiu telewizyjnym będą konkursy, zabawy, występy artystów i wielkie wiosłowanie. - Siedemnasty Finał odbędzie się pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zaplanowaliśmy dwie atrakcje rekreacyjne - mówi Sebastian Krzesiak, szef lubelskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Tak jak w studiach w innych miastach stanie u nas ergometr do treningów wioślarskich. Każdy będzie mógł w nim powiosłować na sucho. Kilometry "przepłynięte” na urządzeniach w całym kraju będą zsumowane. Chcemy w ten symboliczny sposób opłynąć kulę ziemską.

Bieg na 3 tysiące osób

Drugie przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w Ogrodzie Saskim. - Zapraszamy do udziału w biegu parkowymi alejkami, który rozpocznie się w samo południe - zachęca Krzesiak.

- Jego hasło brzmi "Policz się z cukrzycą” i będzie miał on wymiar dobroczynny. Chodzi o to, by w biegach w całym kraju wzięło udział co najmniej 3 tys. osób. Wtedy sponsor kupi tyle samo pomp insulinowych dla dzieci cierpiących na cukrzycę. Chętni do policzenia się z cukrzycą powinni przyjść przed muszlę koncertową o godz. 11.

W muszli o godz. 16 zacznie się wielka impreza z udziałem muzyków i didżejów. Melodyjnego, lekkiego, tzw. kalifornijskiego punk rocka, wykona Gap Year. Zespół Whisky obiecuje pozytywną, wielogatunkową muzykę, począwszy od rocka poprzez blues i funk aż do reggae.

Ze swoją grupą wystąpi Bartek Caboń, po którym można się spodziewać m.in. fajnych coverów "The Way You Make Me Feel” Michaela Jacksona i "Crazy” Gnarls Barkley. Zagrają także lubelscy didżeje.
Motoserce

Lubelski finał będzie obfitował również w atrakcje motoryzacyjne. Zaplanowano widowiska motocyklowe i samochodowe z wykorzystaniem markowych pojazdów. - Przez śródmieście w paradzie przejadą harleyowcy, a na placu Zamkowym zostanie utworzone wielkie serce z volkswagenów i audi - zapowiada Krzesiak. - Nie zabraknie też ZIU-tka. Zabytkowym trolejbusem, zaopatrzonym w stoliki, barek i toaletę, będzie się można przejechać za datek na orkiestrę.

Tradycyjnie ok. godz. 20 odbędzie się happening pt. "Światełko do nieba”. - Świeczki, sztuczne ognie i zapalniczki zapłoną w muszli koncertowej, a przed zamkiem rozbłyśnie samochodowe serce - mówi Krzesiak.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna