Inne

Włodawa: Rodzinna Parada Rowerowa nad jezioro Białe

Dodano: 12 maja 2017, 16:39
Autor: bar

W niedzielę 14 maja o godzinie 12 sprzed zabytkowego Czworoboku w uroczystej atmosferze wyruszy Rodzinna Parada Rowerowa. Uczestnicy będą mieli do pokonania 10-kilometrową trasę do Okuninki nad Jeziorem Białym.

Współorganizatorami imprezy jest Lubelskie „Smakuj życie” oraz Starostwo Powiatowe we Włodawie.

– Przewidywana liczba uczestników parady to około pół tysiąca osób – mówi Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. – Celem tego przedsięwzięcia jest promocja potencjału gospodarczego oraz walorów województwa lubelskiego jako obszaru atrakcyjnego gospodarczo i turystycznie, w tym promocja aktywnego trybu życia.

Impreza zakończy się wspólnym piknikiem na głównej plaży w Okunince, na który poza uczestnikami parady zaproszeni są także wypoczywający tam turyści. Na miejscu będzie gorący posiłek, konkursy dla małych i dużych ze specjalnymi nagrodami oraz wiele okazji do zabawy dla wszystkich.

Zapisy na paradę będą prowadzone w dniu imprezy od godz. 11 przy pomniku obok Czworoboku. Dla pierwszych 200 uczestników organizatorzy przygotowali specjalne pakiety startowe, w tym między innymi koszulki i gadżety. O żadnym wpisowym nie ma mowy. W paradzie mile widziane będą tak zorganizowane grupy rowerowe, jak i indywidualni cykliści.

– Z naszej strony wytyczyliśmy trasę przejazdu, a na czas parady odpowiednio ją zabezpieczymy – mówi Waldemar Zakrzewski, rzecznik włodawskiego starostwa. – Nad bezpieczeństwem rowerzystów będzie czuwała policja.

Czytaj więcej o: Włodawa rowery jezioro Białe
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna