Inne

Wojsławice: Rycerze na imprezie "W kręgu Wojsława”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 lipca 2010, 14:31

W sobotę zabawy rycerskie, pokazy dawnego tańca i fire – show, w niedzielę Jarmark Nadbużański. Najbliższy weekend warto spędzić w Wojsławicach.

Kto choć raz odwiedził Wojsławice, rozsławione piórem Andrzeja Pilipiuka – wie, że to magiczne miejsce.

To właśnie w Wojsławicach w sobotę 17 lipca o godz. 16 na Placu Targowym, gdzie co środę odbywa się wiejski jarmark, rozpocznie się rycerska impreza "W kręgu Wojsława”. Kto to był Wojsław? – To legendarny woj, założyciel osady wojsławickiej. W średniowieczu Wojsławice należały do Grodów Czerwieńskich, tajemniczej krainy leżącej na pograniczu Rusi Kijowskiej i państwa Piastów – mówi Wiesław Jędruszczak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury.

Na Placu Targowym rozbiją swoje obozowisko wojowie Czarnego Odyńca. Do późnych godzin nocnych będzie można oglądać życie wojów: codzienne treningi, gotowanie posiłków, prezentację rynsztunku rycerskiego. O godzinie 17 grupa Wojów Czarnego Odyńca zaprezentuje pokazy dawnych tańców. Pół godziny później odbędą się widowiskowe pokazy walk rycerskich. Punkt kulminacyjny spotkań to barwny Fire - show w wykonaniu wojów z Warszawy, Lublina i Rzeszowa, który rozpocznie się o godz. 21. Pokazy rycerskie przeplatane będą występami miejscowych zespołów, warsztatami instrumentalnymi, prezentacjami teatralnymi. Widowiskowo zapowiada się także koncert Bayle – miejscowego zespołu bębniarzy. O godz. 22 rozpocznie się zabawa rycerska, która potrwa do 3 rano.

W niedzielę 18 lipca na Placu Targowym rozłoży się Jarmark Nadbużański. Będzie można spróbować kilkudziesięciu regionalnych potraw. Pokazom kulinarnym będą towarzyszyć pokazy dawnego rzemiosła. Swoje warsztaty rozłożą garncarze, skórnik a nawet mincerz, który będzie wybijał monety na szczęście.

Kto odwiedzi w sobotę i niedzielę Wojsławice, koniecznie powinien zobaczyć tajemnicze zamkowe wzgórze, zabytkowy kościół, cerkiew i synagogę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna