Inne

WOŚP 2018 w Białej Podlaskiej

Dodano: 12 stycznia 2018, 16:43
Autor: Ewelina Burda

Bialscy wolontariusze WOŚP
Bialscy wolontariusze WOŚP (fot. WOŚP Biała Podlaska)

525 wolontariuszy będzie kwestować w Białej Podlaskiej podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku po raz pierwszy bialski sztab WOŚP mieścić się będzie w Domowym Szpitalu.

– W tym roku mamy o 100 wolontariuszy więcej niż w roku ubiegłym. To ogromna radość, że idea dobra jest w narodzie – mówi dr Riad Haidar, ordynator neonatologii w bialskim szpitalu i szef sztabu. W tym roku orkiestra gra dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

– Wolontariusze kwestować będą na ulicach Białej Podlaskiej, ale też w Leśnej Podlaskiej, Piszczacu czy w Janowie Podlaskiem od godz. 8 do 20 – zaznacza Haidar.

Od godz. 17 na placu Wolności w Białej Podlaskiej rozpoczną się koncerty, m.in. zespołów Clubbersi i Blues Magic Brothers. 

– Robimy to własnymi siłami. Wystąpią głównie lokalni artyści, którzy nie biorą za to pieniędzy – podkreśla szef sztabu. Będzie też można zobaczyć pokazy tańca czy sztuk walki. Tutaj także odbędą się licytacje m.in. gadżetów WOŚP. A o godz. 20 imprezę zwieńczy tradycyjne światełko do niebo.

WOŚP od dawna wspiera już oddział neonatologiczny bialskiego szpitala, który nosi zresztą imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest on wyposażony w ponad 95 procentach sprzętem od orkiestry. A od niedawna Domowy Szpital nosi również  imię Fundacji WOŚP. W nadaniu imienia uczestniczyli Jerzy Owsiak i jego żona Lidia Niedźwiedzka-Owsiak

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 dni temu o 13:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale jesteś szczęśliwym człowiekiem od razu widać, że nie Masz chorego dziecka i nie musiałeś borykać się z problemami pomocy choremu dziecku organizacji rehabilitacji, leczenia, poszukiwania leków zagranicą i patrzeć na cierpienie swojego dziecka. I jesteś z tym sam nikt Ci nie pomoże.
Rozwiń
Gość
Gość (6 dni temu o 17:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Konstytucja RP, art. 68 ust. 2 zd. 1 stanowi: Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych.
Rozwiń
Gość
Gość (6 dni temu o 14:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
idźcie do szydłowej, ona ma w brud pieniędzy bo jak płaci młodym zdrowym jak byk rodzicom po 500+ za seks i rozmnażanie się to tym bardziej winna zgodnie z konstytucją pomoc chorym. Także niech mnie ktoś zaczepi to zastanawiam się czy o razu nie "załadować w pysk"
Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2018 o 17:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dajcie spokój z tą żebraniną . Wystarczy nie kraść.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna