Inne

WOŚP 2018 w Puławach, Nałęczowie i Końskowoli. Program wydarzeń

Dodano: 12 stycznia 2018, 18:34

Wolontariuszy będzie można spotkać m.in. przy kościołach i hipermarketach
Wolontariuszy będzie można spotkać m.in. przy kościołach i hipermarketach (fot. Radosław Szczęch)

Na ulicach Puław, Nałęczowa i Końskowoli w niedzielę pojawi się w sumie ponad stu wolontariuszu zbierających pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz puszek, część z nich, po raz pierwszy, będzie miała ze sobą terminale umożliwiające obsługę kart płatniczych.

W tym roku WOŚP zbiera na "wyrównywanie szans w leczeniu noworodków". Mieszkańcy Puław, którzy będą chcieli wesprzeć tę akcję, powinni pojawić się w Galerii Zielonej. Tam, już od godz. 12 czekać na zainteresowanych posiadaczy czerwonych serduszek czekać będą kierowcy samochodów terenowych. Przed budynkiem zaparkuje także bus, w którym będzie można honorowo oddać krew. W środku spotkamy modele m.in. czołgów, które zaprezentuje "Grajdołek", ale nie tylko.

Jak mówi szefowa sztabu, Marta Grykałowska, wydarzeń związanych z orkiestrą przygotowano więcej. – Będą animatorzy, malowanie buziek, kręcenie balonów, kącik malucha, wypieki od klas gastronomicznych, warsztaty z tworzenia kart walentynkowych, wata cukrowa, konkurs na najpiękniejszego aniołka, pokaz fryzur, ćwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, licytacje gadżetów (ok. godz. 16:30) oraz występy tancerzy i wokalistów z Domu Chemika – wymienia organizatorka.

To nie wszystko. Około godz. 17 w pawilonie Domu Chemika odbędzie się aukcja dzieł sztuki organizowana przez POK, a na zakończenie zbiórki, puławscy wolontariusze będą częstować wspierających orkiestrę tortem.

Kwestujących będzie można spotkać już od 6 rano, kiedy to pojawią się w okolicach puławskich kościołów, a w godzinach popołudniowych zobaczymy ich przy hipermarketach. Warto dodać, że po raz pierwszy, puławski sztab otrzyma nie tylko puszki, ale także dwa terminale do obsługi kart płatniczych. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jako jedyni w województwie, będziemy mogli z nich skorzystać – przyznaje Marta Grykałowska. Jeden z nich na stałe będzie dostępny w Galerii Zielonej. Drugi zobaczymy prawdopodobnie w okolicach Tesco.

Orkiestra zagra również w Końskowoli. Tam, o godz. 12 rozpocznie się koncert kolęd (w GOK-u), a biletem wstępu będą pieniądze wrzucone do puszki. Na miejscu zaplanowano również licytację dzieł pochodzących z całej gminy. Wolontariuszy z puławskiego sztabu zobaczymy również w Nałęczowie oraz Wysokim Kole (woj. mazowieckie).

Użytkownik niezarejestrowany
uopp
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 dni temu o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jako Prawdziwy Polak przypominam że Owsiak to były sekretarz POP PZPR,esbek,prokurator w stanie wojennym,jego babcia była w Wehrmachcie,dziadek w Armii Czerwonej,99 proc.zebranych pieniędzy wydaje na wódkę i narkotyki a poza tym jest reptilianinem.Nadto sponsorują go Soros i KGB.Poza tym wieczorami Owsiak lata samolotem nad Lublinem i rozsiewa chemtrails oraz stonkę.Każdy kto da choć grosz na WOŚP to zdrajca narodu!!!!
Rozwiń
uopp
uopp (13 stycznia 2018 o 21:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Jaką trzeba być kanalią by dzieci na mróz wyganiać by żebrały a później sobie, żonie i reszcie kolesiów pensje po 12 nettotys. wypłacać.
 jak te dzieci dostają za darmo 500+ to są dobrze odżywione, takze nic im nie będzie
Rozwiń
Gość
Gość (13 stycznia 2018 o 20:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaką trzeba być kanalią by dzieci na mróz wyganiać by żebrały a później sobie, żonie i reszcie kolesiów pensje po 12 nettotys. wypłacać.
Rozwiń
Gość
Gość (13 stycznia 2018 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
już będą idioty żebrać, mamy bogaty rząd, bo młodym zdrowym jak byk rodzicom płaci za pieprzenie się i rozmnażanie to tym bardziej w pierwszej kolejności zgodnie z konstytucją należy sie zapewnić leczenie, a młodych pały i do pracy jak sobie naklepali bachorów
Rozwiń
Gość
Gość (13 stycznia 2018 o 09:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
s***aj chamie pisowski
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna