Inne

Wystawa "Akcja Lublin! Rozdział 1" w Galerii Labirynt

Dodano: 21 lutego 2017, 15:17
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

W piątek, 24 lutego o godz. 20 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy "Akcja Lublin! Rozdział 1".

"Akcja Lublin! Rozdział 1" otwiera cykl prezentujący najistotniejsze wydarzenia z obszaru sztuki performance w Lublinie – akcje, działania, manifestacje, interwencje oraz performances w wykonaniu artystów polskich i zagranicznych.

Prace zaprezentowane zostaną w formie projekcji, zdjęć, ale także nowych instalacji i obiektów bazujących na zachowanych artefaktach. Tłem dla ekspozycji jest przegląd dokumentacji performances z lat 1974-2016 z archiwum galerii. 

Na wystawie prezentowane będą prace następujących artystów: Janusz Bałdyga, Włodzimierz Borowski, Zdzisław Kwiatkowski, Teresa Murak, Ewa Zarzycka.

Podczas wernisażu wystąpią artyści z Pracowni Sztuki Performance Galerii Labirynt prowadzonej przez Waldemara Tatarczuka: Kadidia Ba, Kamila Czosnyk, Candy Cyan, Andriy Helytovych, Jerzy Norkowski, Arutiun Sargsyan, Bernadetta Szymoniak, Olga Winiarczyk, Jenia Wladimirova.

Wstęp na otwarcie ekspozycji jest wolny. W sobotę, 25 lutego o godz. 12 odbędzie się spotkanie z artystami. Wystawa będzie czynna do 19 marca.

Czytaj więcej o: Galeria Labirynt wystawa wernisaż
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna