Inne

Wystawa "Anna Frank - historia na dzień dzisiejszy"

Dodano: 14 kwietnia 2017, 15:45
Autor: Damian Drabik

(fot. plakat wystawy)

ACK UMCS Chatka Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zaprasza na wernisaż wystawy "Anna Frank - historia na dzień dzisiejszy", którą będzie można podziwiać od 25 kwietnia do 6 maja.

Wystawa poświęcona jest Annie Frank – żydowskiej dziewczynce, która podczas wojny przez dwa lata prowadziła dziennik. Zapisywała w nim, co myśli, czuje i przeżywa. Od pierwszej publikacji w 1947 roku dziennik przeczytały miliony ludzi na całym świecie. Po dzień obecny Anna jest jednym z symboli Holokaustu, a jej dziennik widnieje na liście najważniejszych dokumentów cywilizacji: „Pamięć Świata UNESCO” i najważniejszych książek XX wieku według „Le Monde”.

W czasie trwania wystawy zostaną przeprowadzone warsztaty dla uczniów szóstych klas szkoły podstawowej, podczas których dzieci przejmą rolę przewodników.

Wystawa jest częścią międzynarodowego projektu polsko–holenderskiego „The future of Auschwitz and Holocaust Education in Authentic  Memorial Site”, organizowanego przez Fundację Dom Pokoju w partnerstwie z Domem Anny Frank w Amsterdamie oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimu.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Czytaj więcej o: Chatka Żaka wystawa wernisaż
polak i Patriota ...
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

polak i Patriota ...
polak i Patriota ... (14 kwietnia 2017 o 16:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...a ciekawe poco takie wystawy za pieniądze polskiego podatnika? Może nie wiedzieli mądrale kim ona była albo lubią pejsatych! polski Student powinien być zorientowany czym się zajmuje!
Rozwiń
Gość
Gość (14 kwietnia 2017 o 16:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda, źe tak krótko.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna