Inne

Wystawa modeli kartonowych w Gołębi

Dodano: 2 grudnia 2016, 15:30
Autor: rs

W sobotę i niedzielę w świetlicy w Gołębiu będzie można obejrzeć unikatową wystawę kartonowych modeli. Ich twórcy z pieczołowitością oddają każdy detal pojazdów, które kopiują.

Tej wystawy nie może przegapić żaden miłośnik historii i militariów w powiecie puławskim. W budynku gołębskiej świetlicy zgromadzone i zaprezentowane zostaną modele, nad którymi autorzy spędzili niejeden wieczór. Naśladując oryginały, kartonowe modele zachowują m.in. rodzaj malowania, numery seryjne, czy właściwe dla danej maszyny symbole. Ich autorzy potrafią powiedzieć także o tym, kiedy, w jakiej ilości i ilu wersjach dany pojazd był produkowany, czy w jakich konfliktach zbrojnych brał udział. Ogromna wiedza i pasja przekłada się na skrupulatność w odtwarzaniu detali.

Autor najlepszego kartonowego modelu otrzyma Grand Prix dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, a rozdanie nagród odbędzie się w niedzielę 4 grudnia około godz. 13. Wystawa otwarta zostanie dzień wcześniej o tej samej porze, a świetlica dla zwiedzających będzie otwarta tego dnia do godz. 20.

Czytaj więcej o: Gołąb
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna