Inne

Wystawa twórczości Jolanty Kuśmierz w DK LSM

Dodano: 3 maja 2017, 09:14
Autor: Damian Drabik

praca Jolanty Kuśmierz
praca Jolanty Kuśmierz (fot. materiały organizatora)

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Kuśmierz "Twarz wielostronna". Otwarcie ekspozycji będzie miało miejsce 5 maja o godz. 17.

Jolanta Kuśmierz ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie oraz Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie. Za swoją pracę zawodową odznaczona Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę oraz nagrodą Lubelskiego Kuratora Oświaty. Artystka ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne oraz zbiorowe.

- Tematem moich malarskich rozważań jest człowiek – jego złożoność i nieoczywistość. To refleksyjne malarstwo nastroju, którego głównym elementem jest figura ludzka. Postaci prowadzą dialog bez słów – przenikają się, nakładają się na siebie w różnych zestawieniach. Powtarzające się kolory to czernie, szarości i błękity z dodatkiem ciepłych barw. Całość dopełnia kontur, płynna i wyrazista linia oraz chropowata faktura - opowiada o swoich pracach Artystka.

Wstęp na wernisaż jest wolny.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Czytaj więcej o: DK LSM wystawa wernisaż malarstwo
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna