Inne

Wystawy Barbary i Stanisława Bałdygów w Lublinie

Dodano: 22 września 2016, 12:23
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Prace Barbary Sosnowskiej-Bałdygi oraz Stanisława Lucjana Bałdygi będzie można od czwartku (22 września) podziwiać w dwóch lubelskich placówkach w ramach podwójnej wystawy zorganizowanej z okazji jubileuszu 45-lecia działalności artystycznej twórców.

Stanisław Bałdyga urodził się w 1945 w Lublinie. Ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu, gdzie uzyskał dyplom w pracowni prof. Edmunda Piotrowicza i prof. Ryszarda Krzywki w zakresie grafiki artystycznej. Jest członkiem ZPAP w Lublinie (od 1993 do 2003 rok był Prezesem Związku). Uczestniczył w ponad 300 wystawach w kraju i zagranicą. Na swoim koncie ma 53 wystawy indywidualne, m.in. w Muzeum Lubelskim oraz Galerii Wozownia w Toruniu. Twórczość Stanisława Bałdygi tkwi głębokozakorzeniona w świecie przyrody.

Barbara Sosnowska-Bałdyga pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Podobnie jak mąż, studiowała na WSP w Toruniu. W 1970 roku uzyskała dyplom w zakresie grafiki. Uprawia grafikę warsztatową, wydawniczą i reklamową. Wystawiała w kraju i za granicą.

Wernisaż wystawy prac Stanisława Bałdygi odbędzie się o godz. 15 w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. Twórczość Barbary Bałdygi będzie można podziwiać w Galerii Po Schodach MDK nr 2 (ul. Bernardyńska 14a). Otwarcie ekspozycji o godz. 17.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna