Kino

Ambitne kino na wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lipca 2014, 18:58
Autor: am

W cztery lipcowe wieczory Kinoteatr Projekt zaprasza na wirydarz Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12). W ramach przeglądu Letni Pełny Metraż zobaczymy cztery filmy. Projekcje rozpoczynają się o godz. 21.30. Wstęp wolny.

W poniedziałek, 28 lipca, "Silvi”, niemiecki dramat w reż. Nico Sommer'a. To historia dobiegającej 50-tki Silvi, która po odejściu męża zdaje sobie sprawę, że jej nudne małżeństwo nie zdało egzaminu. Zagubiona, powodowana strachem przed samotnością postanawia zacząć od nowa. Spotkania z mężczyznami z ogłoszeń towarzyskich odkrywają przed nią nieznane dotąd doświadceznia: anonimowy seks, romantyczne sceny, sado-masochistychne zabawy.

We wtorek "Miło mi cię poznać” (reż. Johanna Thalmann i Severin Winzenburg). Obraz na granicy fikcji i dokumentu nakręcony w ciągu jednej nocy w Los Angeles. Młody pisarz, Julian, zaprasza do siebie swoich najlepszych przyjaciół: Carsona i Jamesa. Kiedy James zjawia się z atrakcyjną Norweżką, a Carson przyprowadza przypadkowo poznanego Byrona, wydarzenia wieczoru przybierają zaskakujący obrót. Typowe gadki o niczym szybko przechodzą w dyskusję o przyjaźni, zaufaniu i sekretach.

W środę brytyjski film "Pięć filarów” w reż. Jon Rosling. To opowieść o powrocie do domu w Anglii byłego żołnierza., Ciężko doświadczony wojną i odrzucony przez społeczeństwo próbuje odnaleźć siebie.

Ostatnia propozycja to "Bobry” w reż. Huberta Gotkowskiego. Uwięzieni w nudnej pracy przewodnicy dusz do świata umarłych odkrywają, że mogą skrócić sobie czas pobytu na Ziemi. Ale nawet w zaświatach panuje biurokracja i przekręty. To jedyny w tym roku polski film niezależny, który wszedł do programu festiwalu "Pełny Metraż 2013”. Na wirydarzu CK zobaczymy go w czwartek, 31 sierpnia.
  Edytuj ten wpis
folkatka
kam
karol
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

folkatka
folkatka (30 lipca 2014 o 15:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Polecam! 

Rozwiń
kam
kam (28 lipca 2014 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

to zajrzyj jeszcze raz

Rozwiń
karol
karol (28 lipca 2014 o 10:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
31 sierpnia? W moim kalendarzu nie ma takiego dnia :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna