Kino

DKF Benshi w sierpniu. Program projekcji filmowych

Dodano: 28 lipca 2016, 15:35
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Hitchcok"
fot. kadr z filmu "Hitchcok"

Kinoteatr Projekt i Dyskusyjne Koło Filmowe Benshi zapraszają na kolejne filmowe projekcje w Centrum Kultury. W sierpniu, podobnie jak w lipcu, obejrzymy tylko trzy filmy.

Pierwszy seans odbędzie się we wtorek, 2 sierpnia. Wyświetlony zostanie film braci Coen - "Barton Fink". Tytułowy bohater osiąga sukces swoją debiutancką sztuką. Szef studia filmowego proponuje mu posadę scenarzysty w Hollywood. I chociaż Fabryka Snów oferuje znakomity klimat twórczy, Fink szybko traci zapał do pracy. Dzięki pomocy niezwykłej asystentki i uroczego sąsiada, zdoła odnaleźć inspirację w najbardziej złowieszczy z możliwych sposobów. Film zdobył aż trzy Złote Palmy na festiwalu w Cannes.

W czwartek, 4 sierpnia, obejrzymy "Hitchcocka", czyli filmową biografię jednego z największych reżyserów w historii kina. Akcja filmu skupia się na wycinku z życia Hitchocka - okresie, gdy tworzył on swoje najgłośniejsze dzieło, "Psychozę". Zdeterminowany reżyser stawia na szali sławę, reputację, dom a nawet małżeństwo i samodzielnie rozpoczyna realizację filmu.

Na piątek, 5 sierpnia, zaplanowano projekcję "Eisensteina w Meksyku" w reżyserii Petera Greenwaya, który w charakterystyczny dla siebie sposób oddaje filmowy hołd jednemu z najznamienitszych reżyserów w historii – Siergiejowi Eisensteinowi. Radziecki twórca, któremu światową sławę przyniosły w latach 20. XX wieku filmy „Strajk” , „Październik” a przede wszystkim „Pancernik Potiomkin”, znalazł w okolicach Guanajuato nie tylko przestrzeń do nakręcenia dziesiątek kilometrów materiału filmowego.

Wszystkie projekcje odbywają się o godz. 18. Prelekcje wygłoszą i dyskusje poprowadzą Joanna Gładysz i Krystian Drozd. Wstęp wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna