Kino

Film "Jadzia" w DKF Benshi

Dodano: 1 marca 2016, 15:42
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Jadzia"
fot. kadr z filmu "Jadzia"

Już w środę, 2 marca o godz. 18 w Centrum Kultury odbędzie się kolejny seans filmowy w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Benshi. Tym razem zobaczymy przedwojenny polski klasyk - "Jadzię" z niezapomnianą Jadwigą Smosarską w roli głównej.

Młody i przystojny syn właścicielki firmy Oksza postanawia uwieść słynną tenisistkę Jadwigę Jędruszewską i przekonać ją, by zaczęła reklamować jego firmę. Kiedy zjawia się przed pokojem Jędruszewskiej i widzi wychodzącą z niego dziewczynę, bierze ją oczywiście za słynną tenisistkę i od razu zaczyna smalić do niej cholewki. Dziewczyną jednak nie jest Jędruszewska, tylko Jadzia Maliczówna, która przyniosła tenisistce nową rakietę.

"Jadzia" to jeden z najzabawniejszych filmów polskiego międzywojnia. Obraz w reżyserii Mieczysława Krawicza wpisuje się w tradycję polskiego kina tamtego okresu, opartego na gagach związanych z pomyłkami, z których często wynikają niekończące się problemy. Na ekranie zobaczymy jednego z największych amantów polskiego kina - Aleksandra Żabczyńskiego oraz legendardą Jadwigę Smosarską.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Prelekcję wygłoszą i dyskusję poprowadzą Joanna Gładysz i Krystian Drozd.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna