Kino

Kino Konesera w zamojskim CKF "Stylowy"

Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Historia Marii"
fot. kadr z filmu "Historia Marii"

Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy "Senso" zapraszają na dwie październikowe odsłony Kina Konesera. Miłośnicy dobrego kina będą mogli w tym miesiącu obejrzeć dwie ciekawe produkcje: "Królestwo" (13 października, godz. 19) i "Historię Marii" (27 października, godz. 19).

Jako pierwszy wyświetlony zostanie film twórców "Mikrokosmosu" i "Makrokosmosu" - "Królestwo". Tysiące lat temu Europa pokryta był niekończącym się lasem, którym niepodzielnie rządziły żubry, lisy, wilki, łosie i jelenie. Ich królestwem była rozciągająca się przez cały kontynent prapuszcza, której serce tętniło w Puszczy Białowieskiej, dziś jedynym jej zachowanym fragmencie. W sercu pełnego tajemnic lasu rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką.

"Historia Marii" to z kolei opowieść o głuchoniemej i niewidomej Marie Heurtin, która nie potrafi komunikować się ze światem. Zachowuje się jak dzikie zwierzę, które boi się otaczającej rzeczywistości, której nie jest w stanie zobaczyć ani usłyszeć. Lekarze uznali, że jest upośledzona, ale jej ojciec nie zgadza się z ich diagnozą. Za wszelką cenę stara się nawiązać kontakt z córką i wbrew opinii specjalistów nie chce oddać jej do ośrodka opiekuńczego.

Bilety: 12 zł (norm.), 10 zł (ulg.), 9 zł (dla DKF).

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna