Kino

Kolejne spotkania z filmem w CSK

Dodano: 27 lipca 2016, 07:12
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Człowiek"
fot. kadr z filmu "Człowiek"

W dniach 30-31 lipca o godz. 18.30 w Centrum Spotkania Kultur zaprezentowane zostaną kolejne dwa filmy towarzyszące wystawie fotografii Sebastiao Salgado „Genesis”. Wyświetlone zostaną filmy: "Człowiek" oraz "Perłowy Guzik".

"Człowieka" obejrzymy w sobotę i będzie to pokaz przedpremierowy. Dokument Yanna Arthusa-Bertranda (twórcy znakomitego „S.O.S. Ziemia!"), to zbudowana z wielu historii, opatrzona zachwycającymi obrazami Ziemi szczera przypowieść o tym, kim jest człowiek, jakie są jego ciemne i jasne strony i co tak naprawdę łączy nas wszystkich. W filmie podróżujemy z ekipą po całej planecie, obserwując wypowiedzi różnych ludzi z kilkudziesięciu krajów świata, o różnej narodowości, wieku, kolorze skóry i religii.

W niedzielę z kolei będzie można zobaczyć nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie "Perłowy Guzik" Patricio Guzmana, czyli dokumentalną podróż od czasów kolonialnych do dyktatury Augusto Pinocheta, od eksterminacji rdzennej ludności Patagonii do brutalnego zabójstwa przeciwników politycznych chilijskiego reżimu.

Bilety na poszczególne filmy kosztują 10 zł. Wystawę Sebastiao Salgado „Genesis” można oglądać do 7 sierpnia.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna