Kino

Konfrontacje z Kieślowskim w CK. Kolejne projekcje

Dodano: 7 grudnia 2016, 21:47
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Niebieski"
fot. kadr z filmu "Niebieski"

Centrum Kultury w Lublinie kontynuuje cykl projekcji filmowych pt. "Konfrontacje z Kieślowskim", w ramach którego prezentowane są dzieła wybitnego polskiego reżysera. W najbliższy weekend wyświetlone zostaną filmy: "Podwójne życie Weroniki" oraz "Trzy kolory. Niebieski".

"Podwójne życie Weroniki" to historia dwóch kobiet, które urodziły się tego samego dnia i o tej samej godzinie oraz otrzymały takie same imiona. - Krzysztof Kieślowski dotyka w swym filmie tych sfer życia, które są poza zasięgiem jakichkolwiek miar i kryteriów racjonalnych. Wciąga w sferę metafizyki, która wpływa na nasze postępowanie - twierdzą organizatorzy.

Z kolei "Trzy kolory. Niebieski" to z kolei pierwsza część trylogii kolorów Krzysztofa Kieślowskiego. Młoda wdowa po tragicznej śmierci męża i córki postanawia zerwać z przeszłością oraz żyć w odosobnieniu. Film nagrodzony Złotym Lwem na festiwalu w Wenecji.

Film "Podwójne życie Weroniki" zaprezentowany zostanie w piątek (9 grudnia, godz. 20.30) natomiast "Niebieski" w sobotę (10 grudnia, godz. 20). Bilety kosztują 8 i 10 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna