Kino

Miasto movie: „Towarzystwo wilków”

Dodano: 20 marca 2016, 08:29
Autor: Damian Drabik

"Towarzystwo Wilków"
"Towarzystwo Wilków"

Przed nami kolejny seans filmowy w ramach cyklu Miasto movie. W środę, 23 marca o godz. 19 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) zobaczymy film „Towarzystwo wilków”.

„Towarzystwo wilków” to drugi film w dorobku Neila Jordana. To utrzymana w klimatach kina grozy wariacja na temat bajki o Czerwonym Kapturku. Reżyser nadał filmowi formę snu, który śni 13-letnia Rosaleen. Niewinne dziewczę o delikatnej urodzie ma dość bujną wyobraźnię. W "krwawych" fantazjach widzi swą starszą siostrę Alice rozszarpywaną w lesie przez stado wilków. Po jej pogrzebie babcia pociesza Rosaleen, ostrzegając ją jednocześnie przed wilkami, które mogą czasami przybierać postać mężczyzny. Słowa babci przechodzą niepostrzeżenie w kolejną opowieść o młodej wiejskiej dziewczynie, która wychodzi za mąż za wędrowca, przybyłego w jej strony. W noc poślubną małżonek niespodziewanie znika. Wiele lat później, gdy dziewczyna bierze ślub z innym, znów się pojawia, jednak już w postaci wilkołaka.

Jordan, będący wówczas na początku swojej kariery, od razu dał się poznać jako artysta obdarzony wyjątkową wyobraźnią i talentem oraz wyczuciem estetycznym. W kolejnych latach tylko potwierdzał swój kunszt m.in. w „Wywiadzie z wampirem”, „Grze pozorów’ czy „Śniadaniu na Plutonie”. „Towarzystwo wilków” to zbiór mrocznych, niepokojących, utrzymanych w stylistyce ponurych baśni braci Grimm historii. Stałym elementem są w nich wilki – symbol zagrożenia i czyhającego w ciemności zła, ale też pociągającej, hipnotycznej tajemnicy i pierwotnej dzikości – piszą organizatorzy.

Wstęp wolny

Czytaj więcej o: Warsztaty Kultury Miasto movie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna