Kino

„Czas wojny” Spielberga w Warsztatach Kultury

Dodano: 9 marca 2016, 17:40
Autor: Damian Drabik

"Czas wojny"
"Czas wojny"

Przed nami kolejny seans w ramach cotygodniowego cyklu Warsztatów Kultury – Miasto movie. W środę, 16 marca o godz. 19 będziemy mogli obejrzeć film Stevena Spielberga w brawurowej obsadzie: „Czas wojny”.

Akcja filmu rozpoczyna się w 1914 roku. Koń imieniem Joey zostaje sprzedany brytyjskiej armii i rzucony w wir wojny na Froncie Zachodnim. Wraz ze swoim oficerem bierze udział w walce przeciw wrogom, będąc świadkiem koszmaru bitew we Francji. Nawet w zrujnowanych okopach odwaga Joey'ego wzrusza otaczających go żołnierzy. Koń znajduje wśród nich ciepło i nadzieję. Jednak wciąż tęskni za Albertem, synem farmera, którego opuścił. Czy będzie mu dane jeszcze kiedyś zobaczyć prawdziwego pana?

Spielberg zebrał w swoim filmie znakomitą obsadę. Oprócz młodego i utalentowanego Jeremy’ego Irvine’a, na ekranie zobaczymy m.in. Emily Watson, Davida Thewlisa, Toma Hiddlestona i Benedicta Cumberbatcha. „Czas wojny” był nominowany do Oscara aż w 6 kategoriach, jednak nie zdobył żadnej statuetki. Był to jeden z największych przegranych nagród Akademii w 2012 roku.

Steven Spielberg to od wielu lat niekwestionowany „król” Hollywood i jedna z najbardziej wpływowych osób w branży filmowej. "Czas wojny" stara się łączyć zarówno rozrywkową, jak i poważną estetykę twórczości reżysera. Z jednej strony oglądamy bowiem przygodową opowieść o losach konia imieniem Joey – rzuconego w wir działań na frontach I Wojny Światowej. Z drugiej Spielberg stara się pokazać bezsens i okrucieństwo konfliktów zbrojnych oraz przypadek rządzący losami jednostki uwikłanej w tryby „wielkiej historii” - piszą organizatorzy.

Wstęp na wydarzenie jest wolny

Czytaj więcej o: Warsztaty Kultury Miasto movie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna