Kino

Miasto Movie: "Wśród nocnej ciszy”

Dodano: 14 grudnia 2015, 11:02
Autor: Damian Drabik

"Wśród nocnej ciszy"
"Wśród nocnej ciszy"

Przed nami ostatni w grudniu seans filmowy w ramach cyklu Miasto Movie. W środę, 16 grudnia, o godz. 19 w Warsztatach Kultury zobaczymy film „Wśród nocnej ciszy” Tadeusza Chmielewskiego.

W jednym z pomorskich miast dochodzi do brutalnych morderstw, których ofiarami padają kilkuletni chłopcy. Morderca zawsze używa tej samej broni i zostawia po sobie ślad w postaci zabawki z wizerunkiem kota. Śledztwo prowadzi komisarz Teofil Herman. Mężczyzna dokonuje dramatycznego odkrycia.

Tadeusz Chmielewski zasłynął przede wszystkim realizacją kultowych komedii z „Jak rozpętałem II Wojnę Światową” na czele. „Wśród nocnej ciszy” to jednak propozycja z zupełnie innej gatunkowo półki. Intrygujący kryminał z wątkami psychologicznymi oparty na powieści Ladislava Fuksa (autora m.in. „Palacza zwłok”).

- „Wśród nocnej ciszy” zachwyca przede wszystkim klimatem i gęstą atmosferą. Z jednej strony spełnia wszystkie kryteria filmowego kryminału, z drugiej jest kinem bardzo wysublimowanym i momentami wręcz wizyjnym. Do tego dochodzą wielcy w swoich rolach Tomasz Zaliwski, Jerzy Bończak i Henryk Bista – zachęcają organizatorzy.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Czytaj więcej o: Warsztaty Kultury Miasto movie
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 grudnia 2015 o 07:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
miasto movie - języka polskiego nie można ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna