Kino

"Niebo nad Berlinem" w Miasto movie

Dodano: 5 kwietnia 2016, 15:14
Autor: Damian Drabik

"Niebo nad Berlinem"
"Niebo nad Berlinem"

W Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) rozpoczyna się cykl kwietniowych seansów Miasto movie. Na początek organizatorzy zapraszają na film "Niebo nad Berlinem" Wima Wendersa. Seans w środę, 6 kwietnia o godz. 19.

Film opowiada historię dwóch aniołów wędrujących po powojennym Berlinie. Niewidzialni dla ludzi, niosą pomoc wszystkim napotykanym samotnym i przygnębionym duszom. W końcu, po wielu wiekach, jednemu z aniołów przestaje się podobać nieśmiertelność i postanawia zostać człowiekiem, aby doświadczyć radości codziennego życia. Spotyka cyrkową akrobatkę i znajduje w niej wypełnienie swoich wszystkich śmiertelnych pragnień. Odkrywa również, że nie jest osamotniony w swoim odkryciu, a wyłącznie czysto duchowe doznania nikomu nie dają satysfakcji.

W obsadzie znaleźli się m.in. Bruno Ganz, Solveig Dommartin, Otto Sander i Curt Bois. - Kluczową rolę w filmie pełni też narrator w osobie znakomitego aktora Petera Falka, grającego tu samego siebie, artystę zatopionego w mistycznym mieście - dodają organizatorzy.

Wstęp wolny

Czytaj więcej o: kino Warsztaty Kultury Miasto movie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna