Kino

Poniedziałki z DKF "Bariera”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 stycznia 2012, 21:46
Autor: (agdy)

Kadr z filmu "Wtorek po świętach" (Materiały dystrybutora)
Kadr z filmu \"Wtorek po świętach\" (Materiały dystrybutora)

Dyskusyjny Klub Filmowy "Bariera” od zeszłego roku zagospodarował kinomanom poniedziałkowe wieczory. W styczniu przed nami jeszcze trzy ważne filmy.

W najbliższy poniedziałek 16 stycznia o godz. 18 rumuński film "Wtorek po świętach” który nakręcił Radu Muntean.

Jak informują organizatorzy, to historia biznesmena w średnim wieku, dobrego męża i ojca. I jego żony, przykładnej matki, bardzo atrakcyjnej kobiety. W zasadzie niewiele wiemy o ich życiu intymnym, ani o codziennym byciu razem. O wiele więcej dowiadujemy się za to o relacji łączącej Paula z kochanką. Dla niej to związek, na który czekała. Dla niego szansa na zachowanie odchodzącej młodości. Tylko, że tam gdzie kończy się idylla, pojawia się zapowiedź katastrofy…

W następny poniedziałek, 23 stycznia o godz. 17.45 w kinie w ACK Chatka Żaka zobaczymy także rodzinną historię, ale nakręcona niczym filozoficzna przypowieść. Każdy z bohaterów coś ma na sumieniu i brnie w ślepą uliczkę.

To "Rozstanie” które nakręcił irański reżyser Asghar Farhadi. Najpierw Nader i Simin dochodzą do granicy łączącego ich związku. Simin chce opuścić Iran, dla dobra i lepszej przyszłości córki. Nader nie może zostawić wymagającego opieki ojca. Rozwód wydaje się jedynym wyjściem. Nader do opieki nad ojcem wynajmuje niezbyt radzącą sobie z sytuacją kobietę. Ich kłótnia kończy się tragedią. Nic w tej zapętlonej historii nie jest oczywiste.
Film zdobył Złotego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie w 2011 roku.

W ostatni poniedziałek stycznia (30 I) o godz. 17.45 zobaczymy francuski film z 2010 roku "Siostra Mozarta”. Historię opowiadającą o ciężkim życiu w cieniu geniusza nakręcił René Féret.

Dzięki niej poznajemy Nannerl, która jest nie mniej utalentowana niż brat ale to nie epoka, w której obdarzonej nie-pospolitym talentem kobiecie udałoby się przebić na salonach.

Wstęp na pokazy DKF "Bariera” w kinie przy Radziszewskiego 16 na podstawie karnetów miesięcznych (20zł) lub biletów jednorazowych (normalny – 12zł, ulgowy – 10zł).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna