Kino

Projekcja filmu "Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców"

Dodano: 12 czerwca 2017, 12:29
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

W środę, 14 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego "Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców". Jest to historia jednego z wrocławskich podwórek i nietypowej instalacji artystycznej - 7 metrowego jeża, który się tam pojawił.

Film zrealizowała artystka i menadżerka kultury Iza Rutkowska. W swoim dziele chciała uchwycić zmiany, jakie dokonały się na jednym z wrocławskich podwórek. Wszystko zaczęło siew 2015 roku, gdy zaproszono różnych artystów, by proponowali działania w tzw. trudnych dzielnicach Wrocławia.

Artystka chodziła od drzwi do drzwi, opowiadała mieszkańcom o jeżowym projekcie, nierzadko spotykała się z niedowierzaniem, czasem negatywnymi reakcjami. Z czasem jednak lokatorzy zaczęli uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach organizowanych wokół przeskalowanej zabawki. Jednocześnie artystka realizowała swój film dokumentalny pt. "Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców", który niebawem zaprezentuje w Lublinie.

- To uniwersalna historia, mogła się wydarzyć wszędzie. Celem filmowego tournee po Polsce, jest inspiracja mieszkańców do działań wspólnotowych i do dyskusji  o sztuce oraz strategiach rewitalizacji - zachęca artystka.

Wstęp na projekcję jest wolny.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna