Kino

Skandynawski hit w kinie w Teatrze Starym

Dodano: 16 kwietnia 2016, 19:05
Autor: Damian Drabik

Fot. Kadr z filmu „Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu”
Fot. Kadr z filmu „Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu”

W poniedziałek, 18 kwietnia o godz. 18 w Teatrze Starym będzie można obejrzeć film „Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu”. Produkcja zostanie zaprezentowana w ramach cyklu „Kino w Teatrze Starym”.

Dwaj domokrążni sprzedawcy, Sam i Jonathan, jak współcześni Don Kichot i Sancho Pansa zabierają widza na wędrówkę przez kalejdoskop ludzkich losów. Podróż ta pokazuje piękno jednych chwil, błahość innych, humor i tragedię, które tkwią w ludziach, wielkość człowieczeństwa i jego kruchość.

Trzecia część genialnej trylogii Roya Anderssona, po „Pieśniach z drugiego piętra” i „Do ciebie, człowieku”, operuje tą samą poetyką tragigroteski. „Gołąb…” to pełen czarnego, surrealistycznego humoru esej o człowieku zagubionym w przerastającej go postindustrialnej rzeczywistości. Lektura obowiązkowa! – pisze Magdalena Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym. 

Film Roya Anderssona zdobył m.in. Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji w 2014 roku, a także Europejską Nagrodę Filmową 2015. 

Przed seansem pokaz filmu krótkometrażowego: „Idea” / reż. Marek Serafiński / Polska 2007 / 17'. Bilety kosztują 10/8 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna