Kino

Spotkania z filmem w CSK: "Wodne dzieci" i "Manggha"

Dodano: 16 listopada 2016, 07:27
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Wodne dzieci"
fot. kadr z filmu "Wodne dzieci"

W najbliższy weekend odbędą się kolejne Spotkania z filmem w CSK (Plac Teatralny 1). Tym razem lubelscy kinomaniacy będą mieli okazję obejrzeć dwie dokumentalne produkcje - jedną poświęconą rozważaniom nad kobiecością, drugą - życiu i twórczości Feliksa Jasieńskiego.

W sobotę, 19 listopada o godz. 18.30 odbędzie się projekcja "Wodnych dzieci" w reżyserii Aliony van der Horst. "Wodnymi dziećmi" w Japonii nazywa się te nienarodzone, których matki przeżyły poronienie lub zabieg usunięcia ciąży. Reżyser śledzi losy Tomoko Mukuiyamy – japońsko-holenderskiej pianistki. Artystka w jednej z japońskich wiosek tworzy multimedialną instalację, za pomocą której opowiada o uczuciach związanych z życiem i śmiercią. W filmie przestawione są też szczere wypowiedzi kobiet o płodności, niepłodności, seksualności, a także o utracie dziecka. Bilety na ten seans kosztują 10 zł.

Z kolei w niedzielę, 20 listopada o godz. 18 zobaczymy film krótkometrażowy, towarzyszący wystawie z kolekcji Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Filmowy portret Feliksa Jasieńskiego, kolekcjonera i popularyzatora sztuki japońskiej w Polsce. Był wszechstronnie wykształcony, podróżował po Europie, nawiązywał międzynarodowe kontakty, tworząc wyjątkową w skali kraju kolekcję sztuki. Z pasją starał się kształtować gust polskiego społeczeństwa, organizując wystawy, odczyty, prelekcje i świadomie prowokując krytyków i publiczność. Ta projekcja jest dostępna za darmo dla wszystkich.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna