Kino

Sputnik nad Polską. Filmy rosyjskie w Chatce Żaka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 stycznia 2014, 15:44

W środę (22 stycznia) w Kinie Studyjnym "Chatka Żaka" zaczynają się projekcje filmów z Festiwalu Filmów Rosyjskich SPUTNIK NAD POLSKĄ. Zobaczymy replikę warszawskiej imprezy, która trafia już do ponad 40 miast w Polsce, w tym także - do Lublina.

Przed nami oglądanie ośmiu filmów wybranych z różnych sekcji tematycznych festiwalu, w tym także z filmów wyselekcjonowanych do sputnikowego konkursu. Będzie okazja zapoznać się z dorobkiem przede wszystkim najnowszej kinematografii rosyjskiej, choć nie zabraknie powrotów do filmów, które wyznaczały jej trendy w ostatnich latach. Projekcje będą w Inkubatorze Medialno-Artystycznym UMCS, karnet (8 seansów) kosztuje 40 zł, wejściówka 12-10 zł. Pierwszy film to "Pragnienie”, reż.: Dmitrij Tiurin. Życie Kostii dzieli się na dwie części - przed i po Czeczenii. Problem nie tkwi w samej wojnie, ale w wypadku, do którego podczas niej doszło. Wybuch czołgu spowodował poważne poparzenia całego ciała. Chłopak ukrywa twarz, niechętnie obcuje z ludźmi. Ból życia uśmierza hektolitrami alkoholu. Pewnego dnia dowiaduje się o zniknięciu swojego kolegi z wojska. Rusza na poszukiwania, dzięki którym coś się w nim zmienia. Znów czuje się potrzebny. A dzięki relacji z cierpiącym na bezsenność synkiem sąsiadki Kostia wraca do swojej życiowej pasji - rysowania. Projekcja 22 stycznia, godz. 20. W weekend szykuje się maraton, bo w piątek, sobotę i niedzielę zobaczymy po dwa filmy! Festiwal zamyka film “All inclusive”, reż. Eduard Radziukiewicz. Życie Andrieja - właściciela drogiej i popularnej klinki weterynaryjnej na Rublowce - jest udane. Co więcej, cieszy się zainteresowaniem pięknych kobiet, które przychodzą do niego ze swoimi pupilami. Namiętna noc z żoną oligarchy wszystko jednak zmienia. Zazdrosny mąż Edik odkrywa prawdę. Andriej ma tylko jedno wyjście - ucieczkę z kraju. Wyjeżdża do Turcji na wycieczkę typu all inclusive, nie podejrzewając, że podróż ta zawiera o wiele więcej atrakcji, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Sputnik nad Polską w Lublinie - program 22 stycznia Godz. 20.00 "PRAGNIENIE”, reż.: Dmitrij Tiurin Rosja 2013 (102 min) 23 stycznia Godz. 20.00 "DELIVERANCE”, reż.: Siergiej Kuzniecow Rosja 2013 (64 min) 24 stycznia Godz. 17.45 "CÓRKA”, reż.: Aleksandr Kasatkin, Natalia Nazarowa Rosja 2012 (110 min) Godz. 20.00 "JA”, reż.: Igor Wołoszyn Rosja 2009 (89 min) 25 stycznia Godz. 17.45 "ŻYĆ”, reż.: Wasilij Sigariew Rosja 2012 (120 min) Godz. 20.00 "BĘDĘ PRZY TOBIE”, reż.: Paweł Ruminow Rosja 2012 (83 min) 26 stycznia Godz. 18.00 "STARY CZŁOWIEK”, reż.: Ermek Tursunow Kazachstan/Rosja 2012 (102 min) Godz. 20.00 “ALL INCLUSIVE”, reż.: Eduard Radziukiewicz Rosja 2011 (93 min)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Chatka Żaka
jon
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jon
jon (20 stycznia 2014 o 18:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

czemu w tej naszej " misyjnej " TV, za którą będziemy płacić haracz, nie można zobaczyć filmu rosyjskiego ? albo czeskiego na przykład ? albo innego naszego sąsiada?

tylko ten bełkot made in Hollywood

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna