Kino

Weekend w lubelskich kinach to "Nietykalni" i Verdi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 kwietnia 2012, 13:55
Autor: agdy

Nietykalni
Nietykalni

W lubelskich kinach weekendowych festiwal kreacji aktorek. W repertuarowych wchodzą francuscy "Nietykalni" i amerykańscy "szarlotkowcy". A wielbiciele opery jadą w sobotę do kina do Zamościa!

Centrum Kultury Filmowej "Stylowy” w Zamościu organizuje transmisję przedstawienia operowego. To pierwsza w naszym regionie taka okazja. Widzowie za 50 złotych przeniosą się na ponad 3 godziny do nowojorskiej Metropolitan Opery a dzięki wykorzystanej technice będą mieli poczucie rzeczywistego uczestnictwa w spektaklu. W programie sobotniego (14 kwietnia) seansu "Traviata” Giuseppe Verdiego w gwiazdorskiej obsadzie. Początek o godz. 18.30. W czasie transmisji polski tekst libretta będzie wyświetlany pod obrazem.

W kinach najbardziej reklamowana premierą jest francuski komediodramat "Nietykalni” (reż. Olivier Nakache, Eric Toledanko). W rolach głównych François Cluzet i Omar Sy. Obie role brawurowe, choćby dla nich warto zobaczyć ten nieprzyzwoicie chwalony film opowiadający o sparaliżowanym mężczyźnie i jego opiekunie. Kto lubi lekkie i bezpretensjonalne francuskie kino będzie za-chwycony. Kto nie lubi – też.

Na drugim biegunie rozrywkowości jest amerykański film Jona Hurwitza i Haydena Schlossberga "American Pie: Zjazd absolwentów”. W obsadzie: Jason Biggs, Alyson Hannigan, Seann William Scott. Dla jednych kontynuacja kultowej komedii, dla innych absolutnie niestrawne kino. Tych pierwszych chyba więcej, bo seria zarobiła na świecie ponad 700 milionów dolarów.

W weekendowych lubelskich kinach zmasowany atak feministyczny. Okazja do nadrobienia zaległości i zobaczenia kilku tytułów, w których są prawdziwe aktorskie kreacje. W kinie Medyk, na LSM w Grażynie i w ABC na Czechowie w weekend "Róża”, "Żelazna dama” i "Rzeź”. Zestaw mało rozrywkowy, ale obowiązkowy z powodu aktorek.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna