Kino

Wielkie Kino na Małym Rynku w trakcie festiwalu Dwa Brzegi

Dodano: 26 lipca 2016, 13:55
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "High-Rise"
fot. kadr z filmu "High-Rise"

W ostatnią sobotę lipca w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą startuje 10. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. W ramach imprezy odbędzie się również przegląd filmowy pt. "Wielkie Kino na Małym Rynku", w czasie którego pod osłoną nocy zobaczymy m.in. „Córki dancingu” i „High-Rise”.

- Pokażemy wybitne produkcje, które do kin trafiły tylko na kilku kopiach. To nasz pomysł na to, co warto uratować od zapomnienia z ostatniego sezonu - zachęcają organizatorzy.

Zobaczymy mi.in. takie filmy, jak: "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" w reżyserii Janusza Majewskiego, intrygujący western "Slow West" z brawurową rolą Michaela Fassbendera, czy surrealistyczny "High-Rise" z Tomem Hidlestonem w roli głównej.

Wybrane projekcje będą połączone ze spotkaniami, w ramach których zaproszeni goście opowiedzą o pracy nad filmem. Pojawią się m.in. reżyserzy Janusz Majewski, Filip Bajon, aktorka Michalina Olszańska oraz aktor Sławomir Orzechowski.

Wszystkie seanse będą odbywać się codziennie od 31 lipca do 6 sierpnia, o godz. 21 w plenerowym Kinie Perła na Małym Rynku w Kazimierzu Dolnym. Wstęp wolny.

Program:

31 lipca - "Panie Dulskie"
1 sierpnia - "Slow West"
2 sierpnia - "Córki dancingu"
3 sierpnia - "Karbala"
4 sierpnia - "Mediterranea
5 sierpnia - "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy"
6 sierpnia - "High-Rise"

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna