Kino

Wybrano plakat Letniej Akademii Filmowej 2012

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 maja 2012, 20:42
Autor: (red)

Zwycięski plakat LAF 2012 (Bartłomiej Belniak)
Zwycięski plakat LAF 2012 (Bartłomiej Belniak)

Bartłomiej Belniak z Gorlic zaprojektował najlepszy plakat dla filmowej imprezy w Zwierzyńcu. W sierpniu zobaczymy go w wielu miejscach. Najwięcej oczywiście w miasteczku LAF.

Jurorzy wybrali pracę, która ich zdaniem bardzo pomysłowo nawiązała do tematu przewodniego 13. edycji LAF ("Cały ten las”), a tym samym najtrafniej oddała ideę konkursu. Ponadto, uwagę jury zwrócił również bardzo wysoki poziom artystyczny i intrygująca kolorystyka.

Organizatorzy konkursu na pracę, która będzie znakiem rozpoznanym 13 edycji filmowego festiwalu podkreślają, że w tym roku mogli wybierać spośród 188 projektów. ich autorzy to amatorzy ale i profesjonaliści.

– Prace charakteryzowały się dużą różnorodnością – od wykorzystujących tradycyjne motywy filmowe takie jak taśma czy projektor, po niekonwencjonalne kompozycje stworzone techniką malarską czy animacyjną – informują po zakończeniu konkursu.

Autor nagrodzonego i kierowanego do realizacji projektu – Bartłomiej Belniak – otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł oraz akredytację na 13. odsłonę Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu.

Laureat, absolwent Pomaturalnej Szkoły Reklamy w Katowicach oraz Wydziału Artystycznego WSP w Częstochowie debiutował na łamach Gazety Krakowskiej (1998). Regularnie współpracuje z prasą i wydawnictwami i zbiera nagrody za swoje prace. Jego prace można było oglądać na wielu ekspozycjach zbiorowych w kraju i za granicą.

Jury konkursowe obradowało w składzie: Piotr Kotowski (Rektor LAF), Bartłomiej Maron (grafik LAF), Joanna Swacha (marketing i promocja LAF) oraz Łukasz Kanafa (biuro organizacyjne LAF).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna